اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پاکستان: اسلام آباد حامی تعامل با تهران به جای تحریم است

پاکستان: اسلام آباد حامی تعامل با تهران به جای تحریم است

سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان با تاکید بر لزوم پایبندی اعضای برجام به تعهدات این توافق، گفت: اسلام‌آباد حامی رویکرد تعامل با تهران به دور از سیاست تحریمی است.

«زاهد حفیظ چودری» روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی با رسانه‌های داخلی و خارجی افزود: توافق هسته‌ای ایران (برجام) الگوی بارزی از چگونگی رسیدگی به مسائل دشوار از راه تعامل، دیپلماسی و مذاکرات است.

وی اظهار داشت: پاکستان حامی برجام است و از تمامی طرف‌ها می‌خواهد تا به تعهدات خود در این توافق پایبند باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد: راه تعامل و دیپلماسی باید ادامه پیدا کند به همین دلیل ما خواستار رویکرد تعامل با جمهوری اسلامی ایران به جای سیاست‌های تحریمی هستیم.

وی در پاسخ به پرسش‌هایی پیرامون تحولات منطقه پس از ترور دانشمند برجسته و ممتاز ایرانی گفت: تنش‌ها در منطقه باید کاهش پیدا کند.

حفیظ چودری با اشاره به تلاش دولت اسلام‌آباد برای کمک به تنش‌زدایی میان تهران و ریاض و همچنین ابتکار میانجی‌گری که توسط عمران‌خان نخست وزیر پاکستان در دستور کار قرار گرفت، گفت: ما به صلح در منطقه متعهد هستیم و به تلاش‌های خود برای تنش‌زدایی و تقویت وحدت  امت اسلامی ادامه خواهیم داد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان هفته گذشته با استقبال از ابتکار میانجی‌گری دولت عمران‌خان برای تنش‌زدایی در منطقه، از آمادگی کشورمان برای تلاش‌های مشترک با هدف رفع سوءتفاهمات خبر داد.

«سید محمدعلی حسینی» در مصاحبه با شبکه پاکستانی "۲۴" در اسلام‌آباد گفت: ایران از ابتکار عمل نخست وزیر پاکستان مبنی بر میانجیگری میان تهران و ریاض استقبال و از آن حمایت کرده است. این در حالی است که اسلام آباد پاسخ مناسبی از طرف عربستانی دریافت نکرده است./ ایرنا

کپی