اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

سارق 500 میلیونی تومانی به دام افتاد

سارق  500 میلیونی تومانی به دام افتاد

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق منزل و کشف سرقت 500 میلیون تومانی خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایران انلاین ،سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" گفت : دوم فروردین ماه پرونده ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری 158 کیانشهر تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد .
از شاکی در خصوص موضوع شکایت تحقیق به عمل آمد که وی اظهار داشت : یکم فروردین ماه به همراه خانواده منزل را ترک کردیم و زمان بازگشت یک نفر را دیدم که با سرعت از خانه ما خارج شد و پس از مواجهه با من موتورسیکلت خود را جا گذاشته و به سرعت متواری گردید .
شاکی در ادامه گفت : بعد از فرار سارق وارد خانه که شدیم با صحنه بهم ریخته وسایل منزل متوجه سرقت مقادیری طلاجات به ارزش تقریبی 500 میلیون تومان شده که پس از تماس با مرکز فوریتهای پلیسی 110 و حضور مامورین موتورسیکلت سارقان به پارکینگ منتقل گردید .
سرهنگ کنجوریان افزود : با ثبت اظهارات شاکی کارآگاهان در گام اول تحقیقات جهت دستیابی به حقیقت و شناسایی سارقان به محل وقوع حادثه عزیمت و طی بررسی های صورت گرفته هویت مالک موتورسیکلت بنام شهروز ساکن خیابان وحدت اسلامی شناسایی می شود که با تحقیق از او مشخص می گردد موتورسیکلتش از جلوی درب منزل سرقت شده است .
وی در ادامه بیان داشت : از مالک موتورسیکلت پیرامون اینکه آیا قبلا موتورسیکلت را در اختیار فرد خاصی قرار داده تحقیق که اظهار داشت حدود چهار ماه قبل موتور را در اختیار یکی از دوستانش بنام ساسان قرار داده که بعد از استرداد موتورسیکلت عنوان کرد سوئیچ را مفقود و آن را یکسره نموده است.
سرهنگ کنجوریان گفت : کارآگاهان پس از اظهارات شهروز تحقیقات خود را معطوف به شناسایی ساسان نموده که با استخراج تصویر او از سامانه های پلیس به روئیت شاکی رسیده و مشخص می شود ساسان یکی از سارقان بوده است که پس از ارسال گزارش به دادسرا مخفیگاه او شناسایی و مامورین به قصد دستگیری وی اقدام می نمایند .
ساسان وقتی در محاصره پلیس قرار می گیرد به قصد فرار خود را به داخل حیاط ساختمان پرتاب نموده که از ناحیه پای چپ دچار آسیب می گردد لیکن موفق به فرار نشده و دستگیر و مداوا  می شود .
با انتقال ساسان به پایگاه پس از انجام اقدامات درمانی تحقیقات مقدماتی از وی آغاز که منکر هرگونه بزه انتسابی بوده لیکن در تحقیقات تکمیلی و مواجهه با مدارک متقن چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و ضمن اعتراف به بزه انتسابی بیان داشت پس از رویت النگوهای طلای دست همسر شاکی در خیابان، وی را تعقیب می نماید و پس از شناسایی آدرس محل سکونت او و حصول اطمینان از نبود شاکی و اعضاء خانواده در فرصت مناسب اقدام به ورود و سرقت اموال کردم و اموال را پس از سرقت به شخصی به نام نادر که سابقا با وی در قهوه خانه آشنا شدم  فروختم و آدرس و مشخصاتی از او ندارم .
رییس پایگاه ششم پلیس اگاهی در پایان گفت : با اعتراف ساسان به بزه انتسابی به دادسرا معرفی و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه 15 تهران با صدور قرار مجرمیت روانه زندان می شود .

کپی