اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

سرقت 2 زن از مرد جواهرساز با آبمیوه مسموم

سرقت 2 زن از مرد جواهرساز با آبمیوه مسموم

رییس پلیس پیشگیری پایتخت ضمن هشدار به شهروندان به دلیل وقوع سرقت با ترفند بیهوشی با آبمیوه مسموم به مردم از دستگیری دو سارق که از یک جواهر ساز سرقت کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "جلیل موقوفه ای" در خصوص سرقت از طریق بیهوشی با آبمیوه مسموم هشدار داد و گفت: حدودا سه ماه قبل در پرونده ای که به کلانتری 153 شهرک ولی عصر ارجاع گردید خانمی 26 ساله به همراه دوستش با انجام طرح دوستی با مرد جواهر ساز در فرمانیه و خوراندن داروی خواب آور به وی حدود 8 میلیارد ریال طلا و جواهر از وی سرقت کردند.
موقوفه ای با بیان اینکه طبق بررسی ها مشخص شده است که سارقان پس از نشستن در خودرو مرد جواهر ساز به بهانه انجام تبلیغات در پیج اینستاگرامشان با راننده طرح دوستی پیاده می کنند، افزود: این دو دختر با خوراندن آبمیوه ای که حاوی مقدار زیادی داروی خواب آور بود مرد را بیهوش کرده و با برداشتن کلید کارگاه وی واقع در شهرک ولی عصر اقدام به سرقت طلا و جواهرات موجود در کارگاه می نمایند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی هایی اولیه توسط تیم عملیات کلانتری 153 انجام شد این دو خانم از بلاگر های اینستاگرام بوده و با شناسایی طعمه های خود اقدام به سرقت به این روش مینمایند که با اخذ دستورات قضایی لازم شناسایی مخفیکاه آنان در دستور کار تیم عملیات کلانتری 153 قرار گرفت و طی اقدامات فنی و پلیس یکی از سارقان که به گفته خودش طراح اصلی نقشه سرقت از مرد جواهر فروش بود دستگیر گردید.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت بیان داشت: با اعترافات انجام شده در مورد سرقت به این روش و کشف بخشی از اموال مسروقه به ارزش  6 میلیارد ریال ضمن معرفی فرد دستگیر شده به مرجع قضایی تحقیقات در خصوص دستگیری همدست این خانم ادامه دارد.
سرهنگ موقوفه ای در پایان  طی توصیه ای به شهروندان گفت: باید با درس گیری از این قبیل اتفاق ها، مراقب افراد بیگانه و تعارف های مواد خوراکی از سوی آن ها باشند تا طعمه سارقان قرار نگیرند.

کپی