اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

قاتل سریالی ملقب به "دیوانه ولگا" بازداشت شد

قاتل سریالی ملقب به "دیوانه ولگا" بازداشت شد
آرزوکیهان

مقامات روسیه از دستگیری قاتل سریالی مشهوری به نام "دیوانه ولگا" خبر دادند که 25 زن را بین سالهای 2011 تا 2012 میلادی به قتل رسانده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از کرایم، این مجرم فراری زنان میانسال را در روسیه به قتل رسانده و توسط ماموران پلیس در شهر کازان در جنوب غربی روسیه دستگیر شد.
متهم " ردیک تاگیروف "قاتل زنجیره ای به دلیل قتل های بی رحمانه اش در نزدیکی روخانه ولگا لقب"دیوانه ولگا " را از آن خود کرده است.
اطلاعات پلیس نشان میدهد که متهم یک بار در سال 2009 میلادی به جرم سرقت محکوم شده بود اما پس از آزادی از زندان دوباره سرقتهایش را آغاز کرده و دست به جنایت زده است به گفته کارآگاهان متهم از طریق شواهد دی ان ای و جای کفش هایش شناسایی و دستگیر شده است.
بیشترین قربانیان وی زنان میانسالی بین 75 تا 90 سال بوده اند که به تنهایی زندگی می کردند متهم به عنوان یک کارمند خدمات اجتماعی یا خدمات آب وارد آپارتمان ها شده و قربانیانش را به قتل می رساند .او پس از برداشتن پول و اشیاء قیمتی زنان آنها را خفه می کرد و از صحنه جنایت می گریخت.
اطلاعات منتشر شده پلیس روسیه نشان میدهد که در سال 2017 میلادی پلیس برای دستگیری "دیوانه ولگا" مبلغ یک تا 3 میلیون روبل جایزه تعیین کرده بود با این وجود احتمال دستگیری این قاتل سریالی بعید به نظر می رسید .
در گزارش های قبلی پلیس تعداد قربانیان قاتل 26 زن و در آخرین آمار تعداد قربانیان 32 نفر عنوان شده که "دیوانه ولگا" را به عنوان یکی از پرکارترین قاتلان زنجیره ای روسیه معرفی کرده است.
جالب آنکه وقتی یکی از ماموران پلیس پس از دستگیری متهم از وی سوال کرده بود که چرا زنان میانسال را برای قتل و سرقت انتخاب می کردی وی در جواب گفت:نمی توانم این موضوع را توضیح بدهم. و هنگامیکه از انگیزه جنایاتش سوال شد در جواب گفت: همه اتفاقات خود به خود می افتاد. می خواستم غذا بخورم. بیشتر وقتها در خیابان زندگی می کنم. نمی توانم به یاد بیاورم که دقیقا چه اتفاقی افتاده است. من سریعترین ، ساکت ترین و بدون درد ترین مرگ یعنی خفگی را انتخاب کردم.

کپی