اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

کاهش تعداد روزهای قرنطینه خانگی در امریکا

کاهش تعداد روزهای قرنطینه خانگی در امریکا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در امریکا اعلام کرد؛ مدت زمان قرنطینه برای کروناویروس کاهش پیدا می‌کند.

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد: بزودی این مرکز دستورالعمل جدیدی را در مورد کاهش روزهای قرنطینه افرادی که در تماس نزدیک با بیمار کرونایی بوده‌اند صادر خواهد کرد.

در این دستورالعمل جدید توصیه خواهد شد افرادی که در تماس نزدیک با فرد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ بوده‌اند باید برای مدت هفت تا ۱۰ روز در قرنطینه بمانند. این درحالیست که هم‌اکنون مدت زمان پیشنهادی ۱۴ روز است.

به گفته کارشناسان این مرکز، در دستورالعمل جدید آورده شده است که افراد می‌توانند پس از هفت روز و با منفی شدن تست کروناویروس یا پس از گذشت ۱۰ روز و بدون انجام آزمایش از قرنطینه خارج شوند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، همچنین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا تعریف تماس نزدیک با بیمار کووید-۱۹ را بروز رسانی کرده است. بر اساس تعریف جدید اگر افراد در چند نوبت که مجموع زمان آن ۱۵ دقیقه شود در فاصله حدود ۱۸۲ سانتی متری یا کمتر با فرد آلوده به کرونا قرار گرفته باشند به این معنی است که با بیمار تماس نزدیک داشته‌اند. در حالی که پیش از این تماس با فرد آلوده برای مدت ۱۵ دقیقه‌ی پیوسته، تماس نزدیک با بیمار کرونایی به حساب می‌آمد./ ایسنا 

مراقب بیمار کرونایی هم ۱۴ روز قرنطینه شود

قطع زنجیره انتقال کرونا با قرنطینه ٢ هفته‌ای بیماران

 

کپی