اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

اعلام برنامه بازی‌ها و استادیوم‌های جام جهانی باشگاه‌ها/ لوگوی پرسپولیس در کنار بایرن مونیخ+ تصویر

اعلام برنامه بازی‌ها و استادیوم‌های جام جهانی باشگاه‌ها/ لوگوی پرسپولیس در کنار بایرن مونیخ+ تصویر

کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی باشگاه‌های ۲۰۲۰ برنامه کامل این دیدارها را اعلام کرد و سه استادیوم میزبان این مسابقات مشخص شد.

به گزارش کانال فوتبال آسیایی در قطر، فیفا و کمیته محلی برگزاری جام جهانی باشگاه‌ها 2020 در قطر، برنامه‌ریزی کامل این دوره از مسابقات را انجام داده و استادیوم‌های میزبان جام جهانی باشگاه‌ها را مشخص کرده‌اند.

جام جهانی باشگاه‌ها 2019 که با قهرمانی لیورپول به پایان رسید، در دو استادیوم جاسم بن حمد (السد) و خلیفه میزبانی شد، اما این دوره با سه استادیوم جام جهانی 2022 برگزار خواهد شد.

دیدار نخست و افتتاحیه مسابقات میان الدحیل قطر به عنوان نماینده کشور میزبان و اوکلند سیتی نیوزلند به عنوان نماینده اقیانوسیه، اول فوریه 2021 در استادیوم الجنوب برگزار می‌شود.

برنده این دیدار در مرحله بعدی طبق قرعه‌کشی به مصاف نماینده آسیا، کونکاکاف یا آفریقا خواهد رفت و دو تیم دیگر نیز در این مرحله با یکدیگر رقابت خواهند کرد. دیدار شماره دو جام جهانی باشگاه‌ها در استادیوم الریان برگزار خواهد شد که روز 18 دسامبر (28 آذر) با برگزاری فینال امیر کاپ قطر به صورت رسمی و به‌عنوان چهارمین استادیوم از هشت استادیوم میزبان جام جهانی 2022 افتتاح خواهد شد. دیدار شماره سه جام جهانی باشگاه‌ها نیز در استادیوم اجوکیشن سیتی برگزار می‌شود. هر دو دیدار چهارم فوریه برگزار خواهد شد.

بازندگان این مرحله (دیدارهای شماره دو و سه) برای رتبه پنجم و ششمی در روز هفتم فوریه در استادیوم اجوکیشن سیتی به مصاف هم خواهند رفت. در همین روز و طبق قرعه‌کشی یکی از برندگان دیدارهای شماره دو یا سه، نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی را در استادیوم الجنوب با قهرمان کوپا لیبرتادورس برگزار می‌کنند و دیگر دیدار نیمه نهایی نیز، هشتم فوریه در استادیوم الریان برگزار می‌شود که یک سوی آن بایرن مونیخ است.

دیدار فینال و رده‌بندی نیز، روز یازدهم فوریه در استادیوم اجوکیشن سیتی برگزار می‌شود. به این ترتیب در جام جهانی باشگاه‌ها، استادیوم اجوکیشن سیتی میزبان چهار مسابقه است و دو استادیوم الجنوب و الریان نیز هر کدام از دو دیدار میزبانی خواهند کرد‌.

تقویم و برنامه بازی‌های جام جهانی باشگاه‌ها 2020 در یک نگاه:

اول فوریه 2021 (13 بهمن)
استادیوم الجنوب
الدحیل قطر - اوکلند سیتی نیوزلند

چهارم فوریه 2021 (16 بهمن)
استادیوم الریان
*بازی دوم طبق قرعه کشی

استادیوم اجوکیشن سیتی
*بازی سوم طبق قرعه کشی

**در این مرحله برنده بازی اول و قهرمانان آسیا، آفریقا و کانکاکاف طبق قرعه کشی با یکدیگر بازی می‌کنند.

هفتم فوریه (19 بهمن)
استادیوم اجوکیشن سیتی
*بازنده بازی دوم - بازنده بازی سوم (بازی پنجم و ششمی جام)

استادیوم الجنوب
*قهرمان لیبرتادورس - برنده بازی دوم یا سوم (طبق قرعه کشی)

هشتم فوریه 2021 (20 بهمن)
استادیوم الریان
*بایرن مونیخ - برنده بازی دوم یا سوم (طبق قرعه کشی)

یازدهم فوریه (23 بهمن)
استادیوم اجوکیشن سیتی
*بازنده دیدار پنجم و ششم  (دیدار رده بندی)

استادیوم اجوکیشن سیتی
*برنده دیدار پنجم و ششم (دیدار فینال)

جام جهانی باشگاه‌ها 2020 به میزبانی قطر، از اول تا یازدهم فوریه 2021 (13 تا 23 بهمن) برگزار می‌شود که تاکنون حضور چهار تیم از هفت تیم حاضر در این رقابت‌ها مشخص شده‌ است.

الدحیل، نماینده کشور میزبان و قهرمان آخرین دوره لیگ ستارگان قطر، بایرن مونیخ، قهرمان اروپا در فصل 2020-2019، اوکلند سیتی نیوزلند، نماینده کنفدراسیون فوتبال اقیانوسیه و الاهلی مصر، قهرمان آفریقا در فصل 2020-2019 چهار تیمی هستند که حضورشان در این دوره قطعی شده است.

سه تیم دیگر این رقابت‌ها پس از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، آمریکای جنوبی و کانکاکاف مشخص خواهند شد. با این حال لوگوی پرسپولیس به عنوان فینالیست لیگ قهرمانان آسیا از منطقه غرب در پوستر جام جهانی باشگاه‌ها گنجانده شده است و برنده دیدار فینال در روز 19 دسامبر (29 آذر) تکلیف نماینده آسیا را نیز مشخص خواهد کرد.

جام جهانی باشگاه‌ها , تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال بایرن مونیخ , فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) , فوتبال ,

فینال لیگ قهرمانان آمریکای جنوبی یا کوپا لیبرتادورس طبق برنامه روز شنبه 23 ژانویه (4 بهمن) در ورزشگاه ماراکانا برزیل برگزار خواهد شد.

دیدار فینال لیگ قهرمانان کانکاکاف نیز 22 دسامبر (2 دی‌ماه) در ایالت متحده آمریکا برگزار می‌شود./ تسنیم

بیشتر بخوانید:

جدول لیگ برتر فوتبال|تداوم صدرنشینی شاگردان امیر/فولاد متوقف شد، پرسپولیس خود را بالا کشید

کارشناسی داوری پرسپولیس و شهرخودرو

سبقت قابل‌توجه استراماچونی از «تخم‌مرغ» معروف+ تصویر

کپی