اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

هشدار جهانی صلیب سرخ برای مقابله با همه‌گیری اخبار جعلی مرتبط به واکسن کرونا

هشدار جهانی صلیب سرخ برای مقابله با همه‌گیری اخبار جعلی مرتبط به واکسن کرونا

رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ به دولت‌های سراسر جهان تاکید کرد؛ با "اخبار جعلی" پیرامون واکسن کووید ۱۹ که به "یک بیماری همه‌گیر دوم" تبدیل شده، مبارزه کنند.

"فرانچسکو روکا" رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ گفت: رهبران دنیا باید اعتمادسازی را در جوامع سراسر جهان در مورد اهمیت حیاتیِ واکسیناسیون مردم آغاز کنند.

وی افزود: برای غلبه بر این همه‌گیری، باید "همه‌گیری بی‌اعتمادی" را نیز که به موازات آن شکل گرفته از بین ببریم.

روکا با اشاره به مطالعه اخیرِ دانشگاه جان هاپکینز در ۶۷ کشور که نشان داد پذیرش واکسن در بیشتر کشورها از ژوئیه تا اکتبر سال جاری میلادی (۲۰۲۰) کاهش یافته، یادآور شد که به طور کلی در مورد واکسن‌ها و به خصوص در مورد واکسن کووید تردید فزاینده‌ای وجود دارد.

وی تاکید کرد: این مطالعه نشان داد در یک چهارم کشورها میزان "پذیرش" واکسن علیه ویروس کرونا نزدیک یا کمتر از ۵۰ درصد است برای مثال در ژاپن از ۷۰ به ۵۰ درصد و در فرانسه از ۵۱ به ۳۸ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به تحقیقات فدراسیون در ماه‌های اخیر در هشت کشور آفریقایی شامل کنگو، کامرون، گابن، زیمبابوه، سیرالئون، رواندا، لسوتو و کنیا که نشان‌دهنده کاهش مداوم در درک خطر عفونت کووید ۱۹ بوده، اظهار داشت: این عدم اعتماد به هیچ وجه یک پدیده غربی نیست.

روکا همچنین با اشاره به نتایج یک نظرسنجی از سوی فدراسیون در پاکستان که نشان داد ۱۰ درصد از پاسخ دهندگان، چیزی از کووید ۱۹ نمی‌دانند گفت: با کمال تعجب برخی از گروه‌های معمولا آسیب پذیر و حاشیه نشین حتی از این همه‌گیری آگاهی ندارند.

به گزارش روزنامه دیلی میل،‌ وی در پایان متذکر شد: ما بر این باوریم که برای دستیابی به نتیجه مطلوب در مسیر مهار همه‌گیری تلاش‌های گسترده و هماهنگ برای توزیع واکسن کووید به روشی عادلانه باید با تلاش‌های کاملا گسترده در جهت ایجاد و حفظ اعتماد صورت گیرد./ ایسنا 

گول تبلیغات پیش فروش واکسن کرونا را نخورید

اخبار کرونایی را چطور پیگیری می‌کنید؟

چطور با اخبار جعلی کرونا مقابله کنیم؟

 

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی