اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

بیش از یک سوم کودکان هیچ علائمی از کرونا ندارند

بیش از یک سوم کودکان هیچ علائمی از کرونا ندارند
آرزوکیهان

بیش از یک سوم کودکان هیچ علائمی از عفونت کرونا نداشته و تنها علائمشان سرفه و آبریزش است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، محققان کانادایی با بررسی پرونده پزشکی ۲۵۰۰ کودک در آلبرتای کانادا اعلام کردند که کودکان دارای علائمی همچون سرفه، آبریزش و حالت تهوع هستند که بیشتر از دیگر علائم در بدنشان نمود دارد.
به عبارتی ۳۶ درصد کودکان علائم کلاسیک کووید-۱۹ مانند تب یا تنگی نفس را تجربه نمی‌کنند و تنها از دست دادن حس بویای و چشایی در کودکان ۷ برابر بیشتر از بزرگسالان است.
دکتر «فینلای مک آلیستر» استاد پزشکی دانشگاه آلبرتا کانادا در این ارتباط گفت: نگرانی سازمان بهداشت عمومی از این است که مردم حتی متوجه بیماری نشده و به دیگران انتقال داده و ناقل باشند.
وی افزود: کودکان به مراتب بیشتر از بزرگسالان در معرض ویروس‌های دیگر قرار دارند به همین دلیل علائمی چون آبریزش، سرفه، گلو درد، سردرد و تب بیشتر در آنها مشاهده می‌شود. گلو درد و آبریزش بینی به معنای ابتلا به نوعی عفونت دستگاه تنفسی فوقانی است اما با شروع سردرد، تب، از دست دادن حس چشایی و بویایی کودک مبتلا به کووید- ۱۹ شده است. اما در هر دو مورد خانواده‌ها باید بدانند اگر فرزندشان احساس بیماری می‌کند باید در خانه بماند این نکته نیز حائز اهمیت است که حتی افراد سالم که هیچگونه علامتی ندارند نیز ممکن است ناقل باشند پس باید فاصله اجتماعی را حفظ کرده، دست‌هایشان را بشویند و ماسک بزنند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی