اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

کاهش نسبی آمار بستری در فارس/کرونا همچنان در کمین است

کاهش نسبی آمار بستری در فارس/کرونا همچنان در کمین است

بعد از ۶ هفته، آمارها نشان‌دهنده آرام گرفتن روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان فارس و کاهش نسبی شمار بیماران نیازمند دریافت خدمات بستری در این استان است.

براساس آخرین آمارهای اعلامی از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمار موارد بستری در بخش‌های کرونای بیمارستان‌های استان فارس که طی ۴ هفته گذشته روندی افزایشی داشته اکنون کاهش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دوشنبه ۱۰ آذر در اعلام وضعیت آماری شیوع، بستری و مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان فارس گفت: با لطف خداوند و همکاری مردم با نیروهای بهداشتی درمانی، همچنین با توجه به اعمال برخی محدودیت ها، در آمار بستری بیماران مثبت قطعی و مشکوک و دارای علامت این بیماری نیز با کاهش نسبی مواجه بوده ایم.

دکتر عبدالرسول همتی اضافه کرد: اگرچه آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب درمان سرپایی کروناویروس و بیمارستان ها از ابتدای این هفته کاهش داشته است، اما استمرار شرایط کنونی به تداوم همدلی و همراهی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی نیاز دارد.

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز با طرح این هشدار که کرونا قاتلی بی رحم است، از مردم خواست تا با پرهیز از شرکت در دورهمی های خانوادگی، خود را در برابر این بیماری حفظ کنند.

همتی با تاکید بر اینکه بکوشیم تاوان سهل انگاری ما، گریبانگیر دیگران نشود، گفت: برای شکست این بیماری تمامی تیم های بهداشتی درمانی همه توان خود را به کار بسته اند و از مردم نیز می خواهیم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

قدردانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در دویست و پانزدهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، از مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و پایبندی به محدودیت ها قدردانی کرد.

دکتر مهرزاد لطفی، اقدامات مجموعه سلامت فارس در راستای مدیریت و کنترل بیماری کووید ۱۹ نسبت به دیگر استان‌ها را بی‌نظیر ارزیابی و اضافه کرد: آمارها نشان می دهد که از آغاز شیوع کرونا تا کنون، فارس بهترین عملکرد را در راستای مدیریت این بحران داشته است.

او با اشاره به همکاری و همدلی مردم و مسوولان ارشد دستگاه های اجرایی استان، از کاهش آمار مبتلایان و جانباختگان در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: این همکاری سبب کاهش محسوس تعداد آمار مراجعان به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا و بیمارستان ها شده است.

لطفی ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، علت های جانب اختن مبتلایان، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

رئیس علوم پزشکی شیراز همچنین ابراز امیدواری کرد تا با رعایت جدی اصول بهداشتی از سوی مردم و همکاری دستگاه های اجرایی استان، شاهد کاهش آمارهای مبتلایان و جانباختگان این بحران باشیم./ ایسنا

کپی