اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

تعویق المپیک ۲ میلیارد دلار هزینه روی دست ژاپن گذاشت

تعویق المپیک ۲ میلیارد دلار هزینه روی دست ژاپن گذاشت

کمیته برگزاری المپیک و پارالمپیک توکیو تخمین زده است هزینه های اضافی مربوط به تعویق این بازی ها به حدود ۲۰۰ میلیارد ین یا حدود 2 میلیارد دلار برسد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کیودو نیوز، برآورد هزینه اولیه این بازی ها، به استثنای صندوق ذخیره، حدود ۱۳ میلیارد دلار بود که اکنون این رقم به حدود ۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

از آنجایی که این بازی ها به دلیل شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد، بودجه اضافی برای تمدید قراردادهای مکان های برگزاری رویدادها و هزینه های مربوط به نیروی کار و سایر اقلام مورد نیاز خواهد بود.

منابع می گویند اقدامات ضد ویروس کرونا که توسط هیات کارشناسی دولت در نظر گرفته شده اند، در این هزینه های اضافی لحاظ نشده اند.

کمیته برگزاری این بازی ها از پیش با ساده سازی برنامه ها، هزینه بازی ها را حدود ۲۸۸ میلیون دلار کاهش داده بود.

این کمیته می گوید امیدوار است پس از گفت و گو با دولت مرکزی و توکیو در مورد چگونگی تقسیم این هزینه اضافی، بتواند تا پایان سال جاری کل هزینه ها را اعلام کند.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

برگزاری جلسه هیأت رئیسه و اجرایی پارالمپیک/ گزارش عملکرد امور بین‌الملل و سرپرست کاروان توکیو بررسی شد

ادای احترام بوکا؛ اشک دختر مارادونا در آمد+ تصویر

کپی