اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

کویت روادید مسافران ورودی به این کشور را تا ۹ ماه آینده تمدید نمی‌کند

کویت روادید مسافران ورودی به این کشور را تا ۹ ماه آینده تمدید نمی‌کند

وزارت کشور کویت اعلام کرد که به دلیل بحران شیوع «ویروس کرونا»، قصد دادن روادید مجدد به مسافرانی که پیشتر وارد این کشور شده و دو بار اقامت خود را تمدید کرده‌اند را تا 9 ماه آینده ندارد.

به گزارش امروز (دوشنبه) پایگاه خبری «الخلیج الجدید»، بر اساس اعلام این وزارتخانه روادیدهایی که تاکنون ۳ بار برای اقامت در این کویت تمدید شده است را تا ۹ ماه دیگر تمدید نخواهد کرد و از مسافران خواست تا قبل از نیمه شب امشب این کشور را ترک کنند و در غیر این صورت مشمول پرداخت جریمه خواهند شد.

یک منبع امنیتی در وزارت کشور کویت گفت که تقریباً ۱۳۰ هزار متخلف از قانون اقامت و کسانی که اقامت آنها در اول ژانویه (12 خرداد)۲۰۲۰ و قبل از آن منقضی شده بودند، می‌توانند از مهلت مقرر استفاده کنند.

این محدودیت به متخلفین اجازه می‌دهد ضمن پرداخت جریمه‌هایی که هنوز پرداخت نکرده‌اند، وضعیت خود را در کویت مشخص کنند و یا با پرداخت جریمه به کشورشان بازگردند، بدون اینکه به مراجع قانونی ارجاع داده شوند.

این منبع که الخلیج الجدید به نام وی اشاره نکرده، افزود: این دوره آخرین مهلتی است که وزارت کشور کویت مجموعه‌ای از اقدامات امنیتی را برای تعقیب و اخراج متخلفان به کار می‌گیرد و نام آنها در لیست افرادی که اجازه ورود به این کشور را دیگر ندارند، ثبت خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که متخلفان یا وضعیت خود را اصلاح و یا کویت را ترک کنند تا دوباره بتوانند به این کشور بازگردند.

این منبع امنیتی تصریح کرد: کسانی که روادید اقامت در کویت را دارند و مهلت اقامت آنها تا روز دوشنبه تمدید شده، باید قبل از نیمه شب دوشنبه این کشور را ترک کنند و پس از مهلت مقرر مجبور به پرداخت جریمه به میزان دو «دینار» (واحدپول کویت) در روز خواهند بود.

دولت کویت در پی شیوع «ویروس کرونا»، اقدامات سختگیرانه‌ای برای سفر به این کشور و نیز صدور اقامت به اتباع خارجی در پیش گرفته است./ ایرنا

کپی