اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

اعلام نتایج ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی صندوق بازنشستگی

اعلام نتایج ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی صندوق بازنشستگی

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از اعلام نتایج ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی صندوق بازنشستگی خبرداد.

محمود مرتضایی فرد با اشاره به مشخص شدن نتایج ثبت نام وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی این صندوق افزود: نتایج مرحله نخست ثبت نام وام ضروری که ۳۰ آبان ماه مهلت ثبت نام آنلاین آن به اتمام رسیده بود، مشخص شده است.

وی با بیان اینکه «نتایج و اسامی واجدان شرایط از ۱۰ آذر ماه در سایت اصلی صندوق بازنشستگی قابل مشاهده است»، گفت: اسامی واجدین شرایط در سایت صندوق به نشانی cspf.ir قرار گرفته و افراد می‌توانند با شماره دفتر کل بازنشستگی، کد ملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، نتایج اعلامی را مشاهده کنند.

مرتضایی فرد به متقاضیانی که از لیست دریافت کنندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده‌اند، اشاره کرد و افزود: ورثه پسر که در سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می‌شوند، وظیفه بگیران تک ورثه‌ای که سن آنان بیش از ۸۰ سال باشد، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد و رکوردهایی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تأیید نشده باشد، چهار دسته‌ای هستند که در ابتدا از لیست واجدان شرایط حذف شده‌اند.

وی اظهار داشت: پس از حذف این چهار گروه، تمامی متقاضیان باقی مانده بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام‌های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت بندی شدند و در نهایت تعداد ۱۲۹ هزار و۷۵۰ نفر واجد شرایط دریافت وام شدند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «سقف اولویت بندی پرداخت وام برای هر ماه ۲۱ هزار و ۶۲۵ دفتر کل است» گفت: این تسهیلات در شش مرحله پرداخت می‌شود که در مجموع ۱۲۹ هزار و ۷۵۰ دفتر کل وام را دریافت می‌کنند.

مرتضایی فرد یادآور شد: تسهیلات از اواخر آذر ۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ به حساب واجدان شرایط واریز می‌شود.


/ایرنا 

کپی