اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

کلاهبرداری 6 میلیاردی به بهانه پرداخت وام بانکی

کلاهبرداری 6 میلیاردی به بهانه پرداخت وام بانکی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری 2 کلاهبردار حرفه ای که به بهانه تسهیلات بانکی 6 میلیارد ریال از متقاضی وام بانکی کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور " در توضیح این خبر گفت: دهم آبانماه مرد میانسالی به دادسرای ناحیه 6 تهران مراجعه و با ارائه شکایتی از دو  مرد کلاهبردار که  به بهانه پرداخت تسهیلات بانکی از وی 6 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، اعلام شکایت کرد.
وی عنوان کرد: پرونده برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه 6 تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم ارجاع  و شاکی در اظهاراتش گفت، من بدلیل نیاز مالی  و برای گرفتن وام بانکی  در اواخر شهریور ماه به واسطه یکی از دوستانم با دو مرد بنام های فرخ 50 ساله و حامد45 ساله آشنا شدم و این افراد مدعی بودند می تواند 20 میلیارد ریال وام برایم از بانک مورد آشنا بگیرند و برای انجام این کار می بایست من آپارتمانی که در شمال شهر تهران را دارم به صورت صوری و وکالتی بنام آنها منتقل کنم.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ توضیح داد: شاکی در ادامه گفت، با اعتمادی که به متهمان پیدا کرده بودم، وکالتنامه فروش آپارتمانم را به آنها دادم و همچنین یک قولنامه به نام  آنان تنظیم کردم. 
این مقام انتظامی ابراز داشت: شاکی اظهار داشت، این افراد که مدعی بودند اینکار صوری است  و هیچ مشکلی پیش نمی آید تا اینکه یک روز در آبانماه مستاجرم به من زنگ زد و گفت شما آپارتمان را فروخته اید؟ شخصی بعنوان مالک جدید مراجعه کرده است و می گوید ملک را خالی کنید! بلافاصله به دفتر مورد معامله  مراجعه کردم و دیدم خبری از فرخ و حامد نیست متوجه شدم آنها کلاهبردار هستند  و آپارتمان را به مبلغ 6 میلیارد تومان فروخته و گریخته اند.
سرهنگ تقی پور با بیان اینکه  کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با انجام اقدامات گسترده پلیسی و میدانی دریافتند کلاهبرداران به یکی از شهرهای غربی کشور گریخته و در آنجا خود را مخفی کرده اند، اضافه کرد: با هماهنگی قضائی تیمی از کارآگاهان با اخذ نیابت قضائی به مخفگاه متهمان اعزام و موفق شدند چهارم آذرماه هر دو کلاهبردار را در مخفیگاهشان دستگیر و به اداره چهاردهم منتقل کردند.
وی با اشاره به اینکه در حین تحقیقات پلیسی پرونده مشابه دیگری نیز به این اداره ارجاع شد، افزود: هر دو متهم در تحقیقات تکمیلی به کلاهبرداری های انجام شده معترف و هر دو مال باخته متهمان پرونده را شناسایی کردند.
این مقام پلیسی تصریح کرد: هر دو متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم مشابه در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار دارند.

کپی