اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

سرقت کامیون به خاطر اختلاف مالی

سرقت کامیون به خاطر اختلاف مالی

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی از دستگیری سارقی که با همکاری 2 تن از دوستانشبه خاطر اختلاف مالی ارث و میراث خانوادگی کامیون شاکی را سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" گفت: بیست و نهم شهریور ماه پرونده ای به دادخواهی مردی میانسال و با موضوع زورگیری و سرقت کامیون در کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی تحت پیگرد کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص این پایگاه قرار گرفت.
وی عنوان کرد: شاکی  با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی اظهار داشت،  مالک یک دستگاه کامیون هیوندا می باشم و برای حمل و نقل بار و اثاثیه شماره تلفن همراهم را بر روی خودرو درج کرده ام که حدود ساعت 4 بعد از ظهر بیست و چهارم شهریور ماه در منزل خود در محدوده خاور شهرحضور داشتم که شخصی با بنده تماس گرفت و اعلام داشت که یک سرویس بار وسایل پلاستیکی رفت و برگشت از خیابان اتحاد به مقصد شهرستان رویان دارم و پس از توافق در مورد مبلغ کرایه قرار شد حدود ساعت 2230 در محل بارگیری حاضر شوم .
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: شاکی در ادامه گفت،  در زمان مقرر در محل حاضر شدم و برای اعلام حضور با شماره تلفن صاحب بار تماس گرفتم که خاموش بود، با توجه به تاریکی شب و احتمال خطر درب های خودرو را از داخل قفل کردم.  در همان حین که قصد برگشت به سمت منزلم را داشتم یک نفر از سمت شاگرد بالای ماشین آمد و خود را صاحب بار معرفی کرد و نام خانوادگی مرا صدا زد و علت خاموش شدن گوشی اش را اتمام شارژ باتری اعلام کرد، من هم به ایشان اعتماد کردم و زمانی که قفل درب خودرو را باز کردم دو مرد از سمت راننده که سر و صورت خود را پوشانده بودند وارد خودرو شده و من را پس از کتک زدن و تهدید با سلاح سرد از خودرو پیاده و هر سه نفر با خودرو ام از محل گریختند.
این مقام انتظامی ابراز داشت: با دریافت شکایت اکیپی از کارآگاهان برای بررسی های لازم و بدست آوردن سرنخ به محل سرقت اعزام و با بررسی های علمی متوجه می شوند سارقان با یک دستگاه خودروی پژو 405 به محل سرقت مراجعه کرده اند که پس از استعلام شماره پلاک خودرو مشخص شد خودرو به نام یک خانم که ساکن نارمک است می باشد .
کارآگاه مجیدی با اشاره به اینکه در تحقیق از مالک خودرو وی اظهار داشت که خودرواش را به  یکی از بستگانش به نام خسرو  فروخته است و از سرقت کامیون بی اطلاع است، افزود:  با دستگیری خسرو وی اظهار کرد، در زمان سرقت خودرو در اختیار همکارش به نام باقر بوده است که با شناسایی آدرس محل سکونت وی کارآگاهان با هماهنگی های پلیسی وی را دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی انتقال دادند.
وی گفت: باقر در تحقیقات پلیسی اظهار کرد،  بعلت اختلاف حسابی که با شاکی بر سر ارثیه  خانوادگی داشتم نقشه سرقت خودروی او را کشیدم و بزه انتسابی را با همدستی دو تن اط دوستانم  به نام سعید و امیر انجام داده ام و پس از سرقت خودروی شاکی را شهرستان پردیس مخفی کردیم .
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان با بیان اینکه خودروی شکی در پارکینگی در شهرستان پردیس کشف شد، اضافه کرد: با تکمیل  پرونده هر سه متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و  متهمان با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند .

کپی