اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار کرمان:

مدیران حق ندارند ساعت کاری را تغییر دهند/ طرح شهید سلیمانی تا پایان کرونا باید ادامه داشته باشد

مدیران حق ندارند ساعت کاری را تغییر دهند/ طرح شهید سلیمانی تا پایان کرونا باید ادامه داشته باشد

استاندار کرمان گفت: استاندار کرمان با اشاره به اعلام ساعت شناور در برخی وزارتخانه ها گفت: مدیران حق ندارند ساعت کاری را تغییر بدهند، مگر ستاد ملی و ستاد استانی اعلام بکند.

دکتر"علی زینی وند" ظهر امروز هشتم آذرماه در جلسه استانی ستاد مدیریت کرونا با تبریک و تسلیت شهید فخری زاده اظهار کرد: ایران بزرگ ترین قربانی تروریسم دولتی است و این کار(ترور شهید فخری زاده) جوانان ما را به ادامه راه این شهید مصمم تر می کند.

وی افزود: گرچه از دست دادن این عزیزان ضایعه است، اما در بین جوانان از این داشنمندان زیاد داریم و روسیاه این صحنه، دشمنان هستند.

زینی وند در ادامه با تشکر از همه کسانی که در مقابله با بیماری کرونا در استان فعالیت می کنند، گفت: باید با جدیت طرح های این حوزه از جمله محدودیت های هوشمند و طرح شهید سلیمانی را دنبال کنیم و قاعدتا برای بهتر شدن وضعیت و تعدیل شدن محدودیت ها، طرح شهید سلیمانی تا پایان کرونا باید برای مدیریت وضعیت ادامه داشته باشد تا دوباره با پیک های عجیب مواجه نشویم.

استاندار کرمان در ادامه با تاکید بر اینکه در بحث فعالیت ادارات و حضور کارمندان مصوبه ستاد ملی در شهرهای دارای وضعیت زرد و نارنجی پابرجاست افزود: در شهرهای با وضعیت قرمز به تشخیص رییس دستگاه وضعیت حضور کارکنان به یک سوم کاهش یابد و تاکید ما و ستاد ملی این است که در شهرهای قرمز همکاران اداری بدون اخلال در امور ضروری مردم تلاش کنند و حضور همکاران به حداقل برسد.

زینی وند تصریح کرد: تصمیم گیری در اختیار مدیران دستگاه هاست که باید به این مسئله توجه کنند اخلالی در امور مردم ایجاد نشود و حضور همکاراشان را در هفته جاری به حداقل برسانند مگر اینکه دستورالعمل مکتوب دیگری ابلاغ شود.

استاندار کرمان با اشاره به اعلام ساعت شناور در برخی وزارتخانه ها گفت: مدیران حق ندارند ساعت کاری را تغییر بدهند، مگر ستاد ملی و ستاد استانی اعلام بکند.

وی افزود: فرمانداران توجه داشته باشند که چارچوب طرح اعمال محدودیت ها شفاف است و در مواردی سکوت کرده که جاهائی تجمع وجود دارد و در طرح دیده نشده مثل آرامستان ها، فرمانداران اختیار دارند با تدبیر از تجمعات جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا، "محمدرضا وفایی" سرپرست معاونت توسعه مدیریت و تامین منابع استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: در شهرهای دارای وضعیت قرمز در بخش خدمات غیرضروری که قرار بود با یک سوم کارکنان کار انجام شود، می تواند در استان با تشخیص عالی ترین مقام به یک چهارم تقلیل یابد.

وی با اشاره به اینکه در فعالیت کارمندان در شهرهای دارای وضعیت زرد و نارنجی اتفاقی نیفتاده و مصوبه قبلی پابرجاست، افزود: برخی از دستگاه ها ماهیت کارشان دو گانه است و بخش ضروری و غیرضروری دارند که در شهرهای قرمز در بخش ضروری ۵۰ درصد حضور کارکنان و در بخش غیرضروری به عنوان مثال در شهرداری می تواند حضور یک سوم و کمتر از این عدد را عملی کنند ضمن اینکه همچنان منتظر ابلاغیه معاون رییس جمهور هستیم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مصوب شد در شهرهای وضعیت قرمز فعالیت ادارات با حضور حداقل کارکنان براساس نظر عالی ترین مقام مسئول ادامه داشته و به گونه ای تدبیر شود آسیبی به کارها نرسد.

همچنین شیوه نامه اجرایی پیشگیری از کرونا ویروس نیز تصویب شد و براساس توضیحات رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محلات سراسر استان در حال اجراست و نیاز به همکاری بین بخشی دارد./ ایسنا

کپی