اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

کرونا در آمریکا؛ رکورد بیش از ۱۳۰۰ مرگ و میر در یک روز

کرونا در آمریکا؛ رکورد بیش از ۱۳۰۰ مرگ و میر در یک روز

نیوزویک در گزارشی با اشاره به رشد فزاینده موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آمریکا از ثبت رکورد یک هزار و ۳۱۱ نفری مرگ و میر در این کشور تنها در روز جشن شکرگزاری خبر داد.

 به نقل از تارنمای خبری این نشریه آمریکایی، بر اساس گزارش «ورلدر مترز»  (پایگاه تحلیلگر آمار متنوع جهانی در زمینه‌های گوناگون)، تعداد کل جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در آمریکا به ۲۶۹ هزار و ۵۶۰ نفر رسیده است و این در حالی است که تنها در روز جشن شکرگزاری (۶ آذر) یک هزار و ۳۱۱ نفر جان خود را از دست دادند. 

جشن شکرگزاری هر ساله در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر و در پایان فصل درو گرامی داشته می‌شود. این مراسم به صورت سالیانه برای تشکر از دارایی‌هایی مادی و معنوی یک فرد صورت می‌گیرد. این روز، یکی از تعطیلات فدرال در آمریکاست. رسم است که امریکاییان در این روز از نعمت فراوان در زندگی خود یاد و قدردانی کرده و برای شام در این روز بوقلمون صرف می‌کنند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد متوسط میانگین هفت روزه مرگ و میر روزانه ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا از اوایل نوامبر (اواخر آبان)، پس از کاهش در اوایل ماه اوت (مرداد)، به شدت در حال افزایش است. 

بنابر تازه‌ترین گزارش‌ها، شمار افراد بستری شده به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در روز ۲۶ نوامبر (۶ آذر و روز برگزاری جشن شکرگزاری) رکورد تازه‌ای را ثبت کرده است. این رقم ۹۰ هزار و ۴۸۱ نفر ثبت شده است. 

تاکنون بیش از ۱۳ میلیون و دویست هزار نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که این بیشترین آمار در میان سایر کشورهای جهان است. همزمان میانگین هفت روزه موارد ابتلا از اوایل ماه اکتبر (مهرماه) به شدت افزایش یافته است. به گزارش ورلد مترز، این میانگین در ۲۵ نوامبر (۵آذر) به اوج خود رسیده و در روز قبل از جشن شکرگذاری به اوج خود رسیده است. 

به گزارش ورلد مترز، تا روز پنجشنبه بیش ازپنج میلیون و ۱۰۰ هزار نفر به صورت فعال به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند (افراد فعال کسانی هستد که در نتیجه ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان تحت درمان هستند یا در خانه قرنطینه شده اند).

آخرین آمار موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا در حالی گزارش می‌شود که نگرانی‌های فزاینده‌ای از تاثیر سفرهای ناشی از تعطیلی جشن شکرگزاری بر شیوع ویروس وجود دارد. 

به گفته اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده، یک میلیون و ۷۰ هزار و ۹۶۷ مسافر هوایی در یک ایست بازرسی تنها در تاریخ ۲۵ نوامبر (۵ آذر) غربالگری شدند. با وجود هشدارهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، میلیون‌ها نفر دیگر برای تعطیلات از طریق جاده سفر کردند. 

طبق پیش بینی موسسه سنجش و ارزیابی سلامت آمریکا تا روز کریسمس (۴ دی)، تعداد روزانه مرگ و میر در این کشور به سه هزار و ۳۰۳ نفر می‌رسد و شمار موارد مبتلا به ۱۶۵ هزر و ۸۳۳ نفر در روز خواهد رسید. 

ویروس کرونا که از ابتدای انتشار آن در ووهان چین، بیش از ۶۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و تاکنون جان بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را گرفته است.  / ایرنا

کپی