اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز در ایلام

دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز در ایلام

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام : متخلفان شکار غیرمجاز دو رأس گراز و تشی در ایلام دستگیر شدند.

عبدالصاحب بازیار گفت : نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز در ایلاماین اداره کل هنگام گشت و کنترل در منطقه نرگس از حوزه‌های استحفاظی شهرستان ایلام دو نفر شکارچی متخلف را دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه از متخلفان لاشه دو راس گراز و تشی کشف شد افزود: پرونده این متخلفان برای سیر مراحل قانونی ، تحویل مراجع قضایی استان شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان ایلام از تمامی دوست‌داران محیط زیست خواست هرگونه تخلف زیست محیطی را به تلفن شبانه روزی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.
در استان ایلام با گستره ۲ میلیون هکتاری ، ۶۰۰ هزار هکتار جنگل و بیش از ۴۰۰ هزار هکتار مرتع و بیابان وجود دارد و تاکنون ۲۰۰ گونه پرنده ، ۴۱ نوع پستاندار و ۳۰ نوع ماهی در مناطق مختلف این استان شناسایی شده است.

بطور قطع استان ایلام به خاطر تنوع آب و هوایی و جغرافیایی ماوا و زیستگاه گونه‌های بیشتری از وحوش است که تا کنون شناسایی شده اند.
بیش از هفت درصد مساحت کل استان را عرصه‌های طبیعی تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست تشکیل داده است که از این مقدار ۱۴۱ هزار و ۸۰۰ هکتار را مناطق حفاظت شده، یک هزار و ۴۷۵ هکتار آثار طبیعی ملی و ۳۶۸ هزار و ۳۰۱ هکتار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع تشکیل داده است./صداو سیما

کپی