اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

رمال اینترنتی شمال کشور دستگیر شد

رمال اینترنتی شمال کشور دستگیر شد

رمال اینترنتی شمال کشور دستگیر شد.

سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: فردی با درج و انتشار آگهی رمال و فالگیری در فضای مجازی، پس از جلب اعتماد و سوءاستفاده از سادگی قربانیان با دادن وعده‌های دروغین و امید واهی با دریافت مبالغی هنگفت، اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کرد.
او افزود: طی رصد‌های مستمرکارآگاهان پلیس فتا مازندران درفضای مجازی، کانالی در شبکه اجتماعی موردشناسایی قرار گرفت و مشخص شد شخصی با درج آگهی دعانویسی، طلسم و رمال اقدام به تجویز و ارسال بسته‌های مصرفی در قبال دریافت مبالغ می‌کرد.

سرهنگ خورشاد گفت: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در یکی از شهر‌های استان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی، متهم توسط پلیس فتا شهرستان بهشهر دستگیر و به همراه ادله‌های دخیل در ارتکاب جرم، به پلیس فتا بهشهر انتقال داده شد.

او افزود: در بازجویی‌های اولیه متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، اما پس از مواجه شدن با دلایل، مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اعتراف به بزه ارتکابی، انگیزه خود را کسب منافع مالی بیان داشت.

سرهنگ خورشاد گفت: متهم با تبلیغات فریبنده در فضای مجازی و اغفال کاربران، پس از دریافت مبالغی از آن‌ها با گفتن جملات و اطلاعات معمولی از کاربران، آن‌ها را فریب داده و مدت‌ها با این شگرد کلاهبرداری می‌کرد.

او افزود: فالگیری و رمالی علاوه بر دنیای واقعی در فضای مجازی نیز جرم بوده و با مرتکبان آن برخورد قاطع و قانونی می‌شود.

رئیس پلیس فتا مازندران، از کاربران خواست: در صورت برخورد با محتوای مشکوک و مجرمانه با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری به همکاران ما گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت‌ها و صفحات اجتماعی صورت بگیرد./باشگاه خبرنگاران جوان

کپی