اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه

کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان از دستگیری ۶ نفر از اعضای یک باند خبر داد و گفت: متهمان با همکاری یکدیگر به بهانه برنده شدن در برنامه رادیویی ۱۰ میلیارد ریال از ۵۳ شهروند کلاهبرداری کرده بودند.

سردار "علی اکبر جاویدان" فرمانده انتظامی استان با اعلام این خبر بیان داشت: با کلاهبرداری میلیاردی در کرمانشاهمراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام اینکه فردی ناشناس طی تماس تلفنی، خود را مجری رادیو معرفی و اظهار کرده که من از برندگان خوش شانس در یک برنامه زنده رادیویی هستم و در صورت تمایل به مصاحبه تا چند ثانیه دیگر روی آنتن می‌روم و یکی از مسئولان رادیو با من مصاحبه می‌کند در غیر این صورت یکی از برنامه‌های مربوط به یکی از بانک‌های کشور را فعال و از آن طریق جایزه خود را دریافت کنم.

وی با بیان این مطلب که تاکنون ۵۳ فقره سرقت مشابه دیگر به پلیس فتا اعلام شد، بیان کرد: شکات در ادامه گفتند، با بیان زیبا و چرب زبانی فرد تماس گیرنده اغفال شده و برنامه بانکی را فعال کرده تا جایزه را یکجا به صورت اینترنتی واریز کند، ولی به محض دادن اطلاعات برنامه و حساب بانکی، تمام موجودی حساب به سرقت رفته و متهم تماس را قطع و تلفنش را خاموش کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه گفت: با توضیحات ارائه شده از سوی مال باختگان، تیمی از افسران پلیس فتا، تجسس‌های خود را در این زمینه آغاز کردند و با بررسی‌های علمی و پلیسی ۱۱ نفر را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی ۶ نفر از آن‌ها را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

سردار جاویدان در پایان با اشاره به تلاش پلیس برای دستگیری دیگر اعضای باند، توصیه کرد: همانگونه که به دفعات توسط پلیس هشدار داده شده است به هیچ عنوان برای دریافت جایزه نیازی به حضور در پای دستگاه عابربانک و یا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکی نیست و تماس‌هایی که شهروندان را به خودپرداز هدایت می‌کنند قطعا کلاهبرداری است لذا جهت جلوگیری از کلاهبرداری و سرقت‌های این چنینی و افزایش آگاهی‌های عمومی به شهروندان توصیه می‌شود از ارائه اطلاعات مالی و بانکی خود از قبیل شماره حساب، شماره کارت و اعلام رمز آن‌ها به افراد غیرخودداری کنند. همچنین پلیس فتا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۱ پاسخگوی سوالات و مشکلات سایبری کاربران می‌باشد./صداو سیما

کپی