اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
هفته سوم لیگ برتر با برد استقلال و پیروزی سایپا برابر نساجی آغاز شد

میلیچ؛ فرشته نجات فکری

میلیچ؛ فرشته نجات فکری
گروه ورزشی

هفته سوم لیگ برتر دیروز با انجام 4 دیدار آغاز شد.

 در یکی از آنها استقلال و ماشین‌سازی از ساعت 16:15 در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند. در این مسابقه، محمود فکری تغییراتی نسبت به بازی با فولاد در ترکیب آبی‌پوشان ایجاد کرد و برای اولین‌بار از محمد رشید مظاهری درون دروازه به جای سیدحسین حسینی استفاده کرد.

همچنین محمد نادری مدافع فصل گذشته پرسپولیس هم اولین حضور خود در ترکیب استقلال را تجربه کرد و جلوتر از هرویه میلیچ در پست هافبک چپ به میدان رفت. سیداحمد موسوی هم در دفاع راست به میدان رفت تا وریا غفوری یک خط جلوتر برود ولی از شیخ دیاباته که در بازی با فولاد با فکری دچار مشکل شده بود در ترکیب اصلی خبری نبود. در دقایق اول بازی توپ و میدان در اختیار آبی‌پوشان پایتخت بود و این تیم سعی داشت با مدیریت بازی، موقعیت‌هایی روی دروازه حریف ایجاد کند که با ایجاد چند فرصت نصف و نیمه راه به جایی نبرد. در ادامه دو تیم سعی داشتند توپ را به میانه زمین یکدیگر منتقل کنند اما فشردگی و دوندگی بازیکنان دو تیم موجب شد فرصتی در اختیار ماشین‌سازی و استقلال قرار نگیرد. دقیقه ۳۲ ارسال میلیچ از سمت چپ با ضربه سر امیر ارسلان مطهری همراه شد که توپ از بالای دروازه حریف به بیرون رفت. در پایان تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت تا نیمه اول با تساوی بدون گل پایان یابد. استقلال نیمه دوم را هجومی‌تر آغاز کرد تا به گل برسد. اتفاقی که دقیقه 57 افتاد و میلیچ با یک ضربه ایستگاهی دقیق و تماشایی از فاصله حدوداً 30 متری دروازه حریف را باز کرد تا استقلال توسط این مدافع کروات پیش بیفتد. فکری، دیاباته را دقیقه 59 به جای موسوی به میدان فرستاد تا با 3 مهاجم کار تیمش را دنبال کند. دقیقه 68 سانتر قائدی از سمت چپ با ضربه سر دیاباته در آستانه ورود به دروازه توسط مدافع ماشین‌سازی دفع شد و در ادامه شوت آرش رضاوند هم به بیرون رفت. دقیقه 71 ماشین‌سازی این فرصت را داشت که بازی را مساوی کند ولی ضربه چرخشی پیمان بابایی که دقیقه 61 به میدان آمده بود به محل تلاقی تیر افقی و عمودی استقلال خورد. دقیقه 74 داریوش شجاعیان به جای مطهری به میدان آمد تا پس از 400 روز برای استقلال بازی کند. او در این دقیقه پاس عمقی خوبی را برای قائدی فرستاد که ضربه او برگشت داده شد و در ادامه ضربه دیاباته را هم مدافعان ماشین‌سازی دفع کردند. دقیقه 84 متین کریم‌زاده به جای رضاوند و مهدی مهدی‌پور هم به جای میلیچ وارد زمین شدند. دقیقه 91 ضربه سر مهدی رستمی در آستانه ورود به دروازه استقلال بود که مظاهری با شیرجه‌ای دیدنی توپ را به کرنر فرستاد. فرصت پایانی بازی هم نصیب شیخ دیاباته شد اما تعلل او در زدن ضربه اجازه نداد آبی‌ها به گل دوم برسند. بازی با همان تک گل میلیچ خاتمه یافت تا محمود فکری پس از چند روز پرتنش و همراه با حاشیه، نفس راحتی بکشد و دومین برد فصل جاری را جشن بگیرد.

گلزنی دوباره منشا و پیروزی سایپا

در سایر دیدارها، بازی گل گهر و فولاد با تساوی 1-1 به پایان رسید. گادوین منشا (8) برای سیرجانی‌ها گلزنی کرد تا 4 گله شود و جایگاه خود را در صدرجدول گلزنان بهبود بخشد. محمد قاسمی نژاد (41) هم بازی را برای فولاد به تساوی کشاند. شاگردان جواد نکونام می‌توانستند برنده این بازی باشند ولی ساسان انصاری (93) ضربه پنالتی خود را از دست داد. سایپا هم 1-0 با گل محسن مسلمان (65) نساجی را برد تا شاگردان ابراهیم صادقی اولین برد خود را کسب و قائمشهری‌ها هم اولین باخت خود را تجربه کنند. بازی تیم‌های تازه لیگ برتری شده آلومینیوم و مس رفسنجان هم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

بیشتر بخوانید:

رازی که بیرانوند درباره استقلال و پرسپولیس لو داد

نخستین تقابل استاد و شاگرد در شهر اولین ها

 

کپی