اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبرداری به بهانه فروش سهام جعلی

کلاهبرداری  به بهانه فروش سهام جعلی

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری یک نفر که با فروش سهام یک شرکت جعلی ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری و متواری شده بود، خبر داد.

 سردار "کیوان ظهیری" در گفتگو با پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وصول شکایتی مبنی بر اینکه فردی با فروش سهام شرکتی کلاهبرداری کرده و متواری شده است پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی و انجام اقدامات تخصصی دریافتند، کلاهبردار یک زن است که با سوء استفاده از وضعیت حاکم بر کشور درخصوص بیماری کرونا و با جعل اوراق مربوط به شرکت دولتی و با جلب اعتماد به صورت اینترنتی اقدام به کلاهبرداری کرده است.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم شده و وی را در عملیاتی غافلگیرانه در شهر "اندیشه" شهرستان "شهریار" دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند.
سردار ظهیری تصریح کرد: فرد دستگیر شده که ۱۰۰ میلیارد ریال از ۶۰ شهروند در سراسر کشور با ترفند فروش سهام یک شرکت جعلی کلاهبرداری کرده بود، به مرجع قضائی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران خاطرنشان کرد: برغم اینکه پلیس بار‌ها به شهروندان هشدار داده است که فریب اینگونه افراد کلاهبردار و شیاد را نخورند، ولی متاسفانه بازهم شاهد وقوع این نوع کلاهبرداری‌ها هستیم که بازهم توصیه می‌شود، شهروندان برای انجام سرمایه گذاری از طریق شرکت‌های قانونی وارد شوند و مراقب باشند در دام شیادان گرفتار نشوند.

کپی