اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

خبرهای تازه از روند ساخت سریال حضرت معصومه (س)

خبرهای تازه از روند ساخت سریال حضرت معصومه (س)

کارگردان سریال «حضرت معصومه» آخرین جزییات در مورد وضعیت ساخت این سریال را امروز (چهارشنبه) در ویژه‌برنامه «همسایه» اعلام می‌کند.

ویژه برنامه «همسایه» امروز از شبکه یک سیما به مناسبت رحلت جانگداز کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س)، پخش خواهد شد. درشرایطی که شیوع ویروس کرونا امکان حضورعاشقان اهل بیت عصمت و طهارت را برای زیارت گرفته است، این ویژه برنامه به نیابت، مخاطبان را به زیارت حضرت فاطمه معصومه (س) می برد.

حجت الاسلام مسعود عالی کارشناس مذهبی و مجید تال مدیحه سرا، مهمانان این برنامه خواهند بود. مهمان دیگر ویژه برنامه همسایه جواد افشار کارگردان سینما و تلویزیون است که در این برنامه جزییات سریال حضرت معصومه را برای بینندگان اعلام می کند.

سریال حضرت معصومه (س) از سریال‌های الف ویژه سیمافیلم به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنندگی مجتبی امینی، روایتگر زندگی حضرت معصومه (س) و در۳۰  قسمت درحال نگارش است. نام جواد افشار  با سریال های مختلف تلویزیونی برای مخاطبان آشناست که از ان جمله می توان به سریال کیمیا (۱۳۹۴)، برادر (۱۳۹۵) آنام (۱۳۹۶) و گاندو (۱۳۹۷) اشاره کرد.

همزمان با دهه کرامت جلسه مجمع نمایندگان استان قم با حضور علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما، حجت الاسلام ذوالنور( رئیس کمسیون امنیت ملی مجلس)، احمد میر آبادی (عضو هیات رئیسه مجلس)، علیرضا زاکانی همچنین جواد افشار (نویسنده و کارگردان)، مجتبی امینی (تهیه کننده)، جواد رمضان نژاد ( رئیس مرکز  سیما فیلم) و علی فروغی (مدیر شبکه ۳ سیما) درباره سریال الف ویژه حضرت معصومه (س) بحث و گفت و گو کردند. در این جلسه ساخت سریال حضرت معصومه‌ (س) به کارگردانی جواد افشار و تهیه‌کنندگی امینی به صورت سریال الف ویژه به تصویب رسید.

پیش از این جواد افشار کارگردان و نویسنده پروژه حضرت معصومه (س) در این باره گفته بود: با حمید رسول پور پس از سال ها تحقیق وپژوهش طی یک سال گذشته متمرکز روی فیلمنامه این اثر کار کردیم. با توجه به گستردگی موضوع، شخصیت‌ها، داستان‌ها، رویدادهای تاریخی با همفکری و اجماع نظر با تهیه کننده اثر به این نتیجه رسیدیم که برای پرداخت بهتر و گسترده تر شخصیت والای حضرت معصومه (س) و روایت جامع از شرایط تاریخی آن دوره ساخت سریال را در دستور کار قرار دهیم تا در کنار آن بتوانیم به تولید سینمایی اثر هم بپردازیم.

ویژه برنامه همسایه به تهیه کنندگی مجید صفری کاری ازگروه معارف اسلامی شبکه یک سیما است که امروز پنجم آذر حوالی ساعت۱۷:۲۰ با اجرای سید کاظم احمدزاده از حرم مطهر حضرت فاطمه (س) روی آنتن می رود./ایرنا

کپی