اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

توصیه سازمان جهانی بهداشت برای دور همی‌های خانوادگی

توصیه سازمان جهانی بهداشت برای دور همی‌های خانوادگی

سازمان جهانی بهداشت در آستانه فرا رسیدن کریسمس با اعلام هشدار نسبت به دورهمی‌های خانوادگی پرهیز از اجتماعات خانوادگی را امن‌ترین اقدام در زمان تعطیلات عنوان کرد.

سازمان جهانی بهداشت با اعلام اینکه پرهیز از اجتماعات خانوادگی امن ترین اقدام در تعطیلات کریسمس است، تاکید کرد: در هنگام شیوع کروناویروس هیچ گزینه بی خطری برای برگزاری جشن و مراسم وجود ندارد.

مقامات سازمان جهانی بهداشت اظهار داشتند: ضرورت دارد دولت ها مزایای اقتصادی و اجتماعی ناشی از کاهش محدودیت های کرونایی را در طول دوره برگزاری جشن ارزیابی کنند و افراد نیز باید تصمیم بگیرند آیا ممکن است  اعضای خانواده خود را که آسیب پذیرتر هستند در معرض خطر قرار دهند.

در اروپا و آمریکا موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ همچنان روند افزایشی دارد و نظام سلامت کشورها را در آستانه فروپاشی قرار داده است و دولت ها را وادار ساخته تا تردد را منع کرده و مشاغل و کسب و کارها را تعطیل کنند.

«ماریا وان کرخوف» از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت گفت: ممکن است خطر کمتر یا بیشتری وجود داشته باشد اما میزان خطر صفر نیست. وضعیت فوق العاده دشواری است زیرا در تعطیلات افراد تمایل دارند در کنار خانواده باشند اما در برخی شرایط پرهیز از اجتماعات خانوادگی، امن ترین اقدام است.

به گزارش ژاپن تودی، به گفته وی برقراری ارتباط مجازی می‌تواند راهکار خوبی برای گذراندن این دوره باشد./ ایسنا 

ناقلان کرونا با دورهمی‌های خانوادگی بیشتر می‌شود

دورهمی‌ها؛ مهم‌ترین عامل شیوع کرونا
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی