اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

بازیگرانی که در اینستاگرام برای درگذشت کامبوزیا پرتوی پست گذاشتند

بازیگرانی که در اینستاگرام برای درگذشت کامبوزیا پرتوی پست گذاشتند

مجید مجیدی، تهمینه میلانی، الهام پاوه نژاد، میترا حجار، امین زندگانی، پوران درخشنده، محسن تنابنده، سارا بهرامی، شقایق دهقان، آناهیتا همتی، مهتاب کرامتی، تینا پاکروان، شاهد احمدلو، میرطاهر مظلومی تنها بخشی از هنرمندان بودند که در غم درگذشت کامبوزیا پرتوی واکنشی همراه با سراسر بهت و افسوس از خود نشان دادند.

کامبوزیا پرتوی کارگردان مطرح سینمای کودک و نویسنده آثار بسیاری از جمله محمد رسول الله (ص) به دلیل ابتلا به کرونا صبح دیروز (۴ آذر ماه) در بیمارستان دی درگذشت. وی از دو هفته پیش برای انجام عمل قلب در بیمارستان دی بستری شده بود. پرتوی که متولد ۱۳۳۴ است ابتدای سال جاری نیز دچار سکته مغزی شده بود.

او کارگردانی فیلم‌هایی چون ماهی، گلنار، بازی بزرگان، کافه ترانزیت، پرده و کامیون را برعهده داشته است. تازه‌ترین ساخته او فیلم کامیون است که هنوز به نمایش عمومی در نیامده است. او تاکنون چند جایزه داخلی و بین‌المللی را دریافت کرده بود.

مجید مجیدی: وقتی شنیدم کامبوزیا پرتوی همسفر مرگ شد خیلی افسوس خوردم، که اولا خیلی زود ما را ترک کرد، دوما در طول این چند سال به دلیل مریضی روزهای خوبی را سپری نکرد و از آن بدتر که در روزهای سختی به سر می‌بریم که حتی نمی‌توانیم او را باشکوه به خانه ابدیش همراهی کنیم.

پرتوی رفت ولی آثار ارزشمند او همیشه در سینمای ایران به یادگار خواهد ماند. امیدوارم کامبوزیای عزیز، برای سال‌هایی که به عشق پیامبر قلم زدی و مرا در ساخت فیلم محمد رسول‌الله (ص) یاری کردی، این خدمت به پیامبر مهربانی‌ها شفیع تو در آخرت باشد.

---
---
---
---
---
کپی