اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبرداری تلفنی 10میلیاردی در کرمانشاه

کلاهبرداری تلفنی  10میلیاردی در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری 6 نفر از اعضای یک باند خبر داد و گفت: متهمان با همکاری یکدیگر به بهانه برنده شدن در برنامه رادیویی 10میلیارد ریال از 53 شهروند کلاهبرداری کرده بودند.

 سردار "علی  اکبر جاویدان" با اعلام این خبر بیان داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به  پلیس فتا و اعلام اینکه فردی ناشناس طی تماس تلفنی، خود را مجری رادیو معرفی و اظهار کرده که من از برندگان خوش شانس در یک برنامه زنده رادیویی هستم و در صورت تمایل به مصاحبه تا چند ثانیه دیگر روی آنتن می روم و یکی از مسئولان رادیو با من مصاحبه می کند در غیر این صورت یکی از برنامه‌های مربوط به یکی از بانک‌های کشور را فعال و از آن طریق جایزه  خود را دریافت کنم.

وی با بیان این مطلب که تاکنون 53 فقره سرقت مشابه دیگر به پلیس فتا اعلام شد، بیان کرد: شکات در ادامه گفتند، با بیان زیبا و چرب زبانی فرد تماس گیرنده اغفال شده و برنامه بانکی را فعال کرده تا جایزه را یکجا به صورت اینترنتی واریز کند ولی به محض دادن اطلاعات برنامه و حساب بانکی ، تمام موجودی حساب به سرقت رفته و متهم تماس را قطع و تلفنش را خاموش کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه گفت: با توضیحات ارائه شده از سوی مال باختگان، تیمی از افسران پلیس فتا، تجسس های خود را در این زمینه آغاز کردند و با بررسی های علمی و پلیسی  11 نفر را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی 6 نفر از آنها را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

سردار جاویدان در پایان با اشاره به تلاش پلیس برای دستگیری دیگر اعضای باند، توصیه کرد: همانگونه که به دفعات توسط پلیس هشدار داده شده است به هیچ عنوان برای دریافت جایزه نیازی به حضور در پای دستگاه عابربانک و یا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکی نیست و تماس هایی که شهروندان را به خودپرداز هدایت می کنند قطعا کلاهبرداری است لذا جهت جلوگیری از کلاهبرداری و سرقت های این چنینی و افزایش آگاهی های عمومی به شهروندان توصیه می‌شود از ارائه اطلاعات مالی و بانکی خود از قبیل شماره حساب، شماره کارت و اعلام رمز آنها به افراد غیرخودداری کنند. همچنین پلیس فتا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا شماره تماس 08321821921 پاسخگوی سوالات و مشکلات سایبری کاربران می‌باشد.#پلیس 

کپی