اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

پهنای باند اینترنت در یزد ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت

پهنای باند اینترنت در یزد ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد از ثبت رکورد حداکثر پهنای باند مصرفی استان در روزهای وضعیت قرمز به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: با توجه به اعمال محدودیت در تردد خودروها، اوج پهنای باند مصرفی نسبت به مدت زمان مشابه ماه گذشته، ۱۳ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت.

محمدرضا پاکدل افزود: اوج پهنای باند مصرفی استان در این مدت به ۹۳ گیگابیت بر ثانیه رسید.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت های ایجاد شده در چند ماه گذشته برای کنترل شیوع ویروس کرونا، باعث افزایش قابل توجه استفاده از زیرساخت های ارتباطی شده، طوری که هرچه ترافیک خیابان ها و جاده ها کمتر شده است ترافیک مصرف داده بیشتر می شود.

پاکدل با بیان این که با دسترسی مناسب به زیرساخت‌های ارتباطی در استان، بستر آموزش های مجازی برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم است، گفت: در حال حاضر ظرفیت پهنای باند ورودی استان ۲۲۰ گیگابیت برثانیه است و تا سه برابر مصرف فعلی، توان تامین اینترنت داریم و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد تصریح کرد: با توجه اینکه ۸۷ درصد جمعیت استان در شهرها( ۲۴ شهر)  ساکن هستند و ۵۸ درصد جمعیت در مرکز استان سکونت دارند و همه شهرها دارای اینترنت پر سرعت همراه و ثابت است، رشد مصرف داده نشان دهنده حضور مردم در شهرها و کاهش سفرهای درون استانی است.

گفتنی است استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در حال حاضر ۱۳ درصد آن در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند./ایرنا

کپی