اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

شانس کرونایی‌ شدن چاق‌ها بالا رفت

شانس کرونایی‌ شدن چاق‌ها بالا رفت

یک متخصص تغذیه، کاهش مقاومت افراد چاق در مقابل کووید ۱۹ را هشدار داد و یادآور شد؛ در شرایط فعلی بیشتر شاهد ابتلای این افراد به کروناویروس هستیم.

فرزاد شیدفر، با اشاره به اینکه چاقی عوارض زیادی برای مبتلایان به کووید ۱۹ دارد، اظهار کرد: بررسی‌های علمی و آماری نشان داده، افرادی که چاق هستند در مقایسه با افراد دارای وزن معمولی، شانس ابتلاء به کووید ۱۹ در آنها بسیار زیاد است.

وی افزود: با توجه به اینکه افراد دارای وزن معمولی، تغذیه سالم‌تری نسبت به افراد چاق و یا دارای اضافه وزن دارند به همین دلیل احتمال ابتلای این افراد به بیماری کووید ۱۹ کمتر است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه مقاومت افراد چاق و یا دارای اضافه وزن در مقابل این بیماری بسیار کاهش پیدا کرده است، گفت: افرادی که تغذیه مناسبی دارند و وزن آنها در مقایسه با قد، طبیعی است معمولاً کمتر به بیماری مبتلا می‌شوند.

شیدفر ادامه داد: معمولاً افراد چاق به خاطر پدیده اضافه وزن و چاقی شرایط التهابی در بدن آنها بیشتر است و احتمالاً سیستم آنتی اکسیدانی بدن می‌تواند بسیار ضعیف‌تر عمل کند؛ همچنین به خاطر بالا بودن التهاب در بدن افراد چاق، مقاومت این افراد در برابر بیماری و انواع ویروس‌ها کاهش پیدا می‌کند.

وی توضیح داد: افرادی که چاق هستند و یا اضافه وزن دارند حتماً باید در این دوران نسبت به کاهش وزن خود اقدام کنند چراکه با توجه به بحرانی بودن شرایط مقاومت آنها در برابر بیماری همچنان کاهش پیدا خواهد کرد./ مهر  

کپی