اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
تردد اتوبان تهران- شمال 90 درصد کاهش داشت

کاهش ۷۰ درصدی ترددهای شبانه

کاهش ۷۰ درصدی ترددهای شبانه

رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش ترددهای درون شهری در پی اعمال محدودیت‌های دوهفته‌ای خبر داد.

 به‌گزارش ایسنا، علیرضا زالی با اشاره به وضعیت تردد درون شهری در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: میزان کاهش تردد درون شهری بر اساس آمار پلیس راهور بیش از ۵۹ درصد در ساعات روز و ۷۰ درصد در ساعت ۲۱ تا ۴ صبح بوده است. وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۹۰ درصد تردد در اتوبان تهران - شمال تقلیل پیدا کرده است، گفت: همچنین در اتوبان تهران - قم و مواصلات جنوبی شهر تهران این عدد به ۷۰ درصد رسیده است. به‌گفته وی، هرگونه تغییری در مرگ و میرها، بر اثر اعمال مداخلات مدنی و اجتماعی بین یک ماه تا ۴۰ روز، در مورد بستری حدود ۳ هفته و در مورد مراجعات سرپایی بین ۱۰ تا ۱۴ روز زمان می‌برد. زالی موضوع اصلی نگرانی کسب و کارها را پرداخت اجاره‌بها و برگشت چک‌ها عنوان کرد و گفت: طی نامه‌ای از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کردیم که این دوهفته محدودیت‌ها، مورد حقوقی ویژه برای مراودات تجاری کسب و کار تلقی شود تا برگشت چک، سوءپیشینه را برای مشاغل به همراه نداشته باشد.  سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز جزئیات و شرایط پاک کردن جریمه‌های تردد در محدودیت کرونایی را تشریح کرد.
رئیس پلیس پایتخت درباره اعلام دو آمارمتفاوت از سوی پلیس و شهرداری تهران درباره جریمه‌های کرونایی خودروها در ساعات منع تردد گفت: هیچ‌کس به‌غیر از پلیس نمی‌تواند خودرویی را جریمه کند و جریمه‌ها تماماً از سوی پلیس انجام می‌شود؛ بنابراین آماری که از سوی پلیس اعلام می‌شود آمار درست است، احتمالاً این تفاوت به‌دلیل لحاظ کردن تعداد جریمه‌های ارشادی است که در روز اول انجام شده است. همان طور که پیشتر اعلام شد در شب اجرای این طرح به‌دلیل تکمیل نبودن زیرساخت‌ها عمده جرایم به شکل پیامک ارشادی انجام شد. رحیمی در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی دریافت مجوز تردد گفت: مجوز تردد از سوی فرمانداری‌ها صادر می‌شود و متقاضیان باید برای درخواست به فرمانداری‌ها مراجعه کنند. وی درباره اینکه چگونه می‌توان پس‌ از جریمه نسبت به پاک کردن این جریمه اقدام کرد، گفت: معیار پلیس لیستی است که ازسوی فرمانداری اعلام می‌شود، بنابراین اگر [صاحب] خودرویی جریمه شده و پس‌ از آن، مجوز تردد را دریافت کرده باشد می‌تواند پس از دریافت مجوز فرمانداری به دفاتر ده‌گانه رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کرده و درخواست پاک شدن جریمه خود را ثبت کند و در آنجا پس‌ از بررسی مجوز ارائه شده و درخواست‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.
 
کپی