اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

وزیر ورزش: باید زمینه مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ را با اعتماد آفرینی فراهم کنیم

وزیر ورزش: باید زمینه مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ را با اعتماد آفرینی فراهم کنیم

وزیر ورزش و جوانان مقاومت قهرمانانه و ایستادگی غرور آفرین ملت ایران برابر تحریم های ظالمانه آمریکا را ستود و تاکید کرد وظیفه داریم با اعتماد آفرینی و ایجاد شرایط معیشتی بهتر برای مردم، زمینه مشارکت را در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده فراهم کنیم.

«مسعود سلطانی فر» این اظهارات را  در دیدار با جمعی از اعضای شورای بسیج این وزاتخانه بیان کرد و گفت: «دونالد ترامپ» رییس جمهوری  فعلی آمریکا که ماه‌های پایانی خود فعالیت خود را می گذراند، ۲سال و نیم پیش گفته بود آن‌چنان فشار اقتصادی بر ملت ایران وارد می کنیم که این نظام ساقط شود البته در طی ۴۱ سال گذشته رییسان جمهوری مختلف آمریکا به اشکال و با عبارت‌های مختلف از این تهدیدهای براندازانه نظام سخن گفتند.

وی ادامه داد: اما امروز با مقاومت قهرمانانه و غرور آفرین ملت ایران و تحملی که در سختی‌ها و فشارهای معیشتی داشتند شاهد هستیم با رییس جمهوری ظالم و جنایتکار آمریکا وارد مذاکره نشدند و این ایستادگی غرور آفرین بعد از آن توافق سیاسی ۳۰ ماهه که در قالب برجام در مذاکره با کشورهای ۵+۱رخ داد و آمریکا از آن خارج شد، باعث شده این کشور که همراهی برخی کشورهای مرتجع منطقه را به همراه خود داشت نتواند به اهداف مغرضانه خود دست یابد .

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خردادماه سال آینده اشاره کرد وگفت: در آستانه یک رفراندوم بزرگ دیگری قرار داریم که فارغ از اینکه چه طیف یا تفکری پیروز شود ، نکته اساسی و اصلی شرکت گسترده مردم در انتخابات است زیرا انتخابات به منزله یک رفراندوم برای نظام قلمداد می شود و میزان مشارکت مردم و اعتمادی که به دولت و نظام دارند پیام‌های روشنی را خواهد داشت و وظیفه ماست که با اعتماد آفرینی و ایجاد شرایط معیشتی بهتر برای ملت زمینه حضور جمع زیادی از مردم را پای صندوق های رای فراهم آوریم.

سلطانی فر گفت: همچون انتخابات ۴۰ سال اخیر که نشان دادیم با وجود توطئه های استکبار جهانی، مردم پای نظام خود ایستاده اند بار دیگر مردم با مشارکت گسترده خود به دنیا نشان خواهند داد که در سایه حکومت دینی مردم سالاری دینی محقق شده است و این مردم هستند که با حضور در پای صندوق های رای سرنوشت و آینده کشور را رقم می زنند .

وی میزان مشارکت مردم در انتخابات مهمترین شاخصه برای ارزیابی عملکرد و مقبولیت یک نظام عنوان کرد و  افزود:  باید تلاش کنیم که روحیه امید و اعتماد را بوجود آورده و شرایط معیشتی بهتری را ایجاد کنیم تا پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستحکم تر کنیم .

وزیر ورزش و جوانان وظیفه نیروهای متعهد و مخلص نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جمله بسیج را در راستای امید آفرینی مهم بر شمرد و تصریح کرد: در این شرایط که شیوع ویروس کرونا زندگی مردم را از حالت طبیعی خارج کرده است باید تلاش کنیم که فشار معیشتی بر نیازمندان کمتر شود و روحیه امید و اعتماد را احیا کنیم و انتخابات خوبی را رقم بزنیم .

سلطانی فر یادآور شد: بنای ما در وزارت ورزش و جوانان هم این است که کارهای باقیمانده و پروژه های نیمه تمام مهم را تکمیل کنیم و در ادامه مسیر با استفاده از مدیران جوان ،مسئولیت های مختلف را به سرانجام رسانده و در پایان دوره خدمتگذاری شرایطی را بوجودآوریم که جامعه ورزش و جوانان با پویندگی و آرامش بیشتر به فعالیت خود ادامه دهد .

وی گفت: شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی شده و بسیاری از فعالیت های گردشگری ،ورزشی، اجتماعی و فرهنگی را به تعطیلی کشانده است که این اتفاق آثار و عوارض منفی و ناهنجاری هایی را برای ما بعنوان جامعه ای که عادت به تعامل و حضور در برنامه های مختلف اجتماعی ،فرهنگی و مذهبی داشتیم ؛به دنبال داشته است./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

کپی