اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

مجیدی: کامبوزیا، خدمت به پیامبر مهربانی‌ها شفیع تو در آخرت باشد

مجیدی: کامبوزیا، خدمت به پیامبر مهربانی‌ها شفیع تو در آخرت باشد

کارگردان محمد رسول الله (ص)، نوشت: کامبوزیای عزیز، برای سال‌هایی که به عشق پیامبر قلم زدی و مرا در ساخت فیلم محمد رسول‌الله (ص) یاری کردی، این خدمت به پیامبر مهربانی‌ها شفیع تو در آخرت باشد.

مجید مجیدی کارگردان سینما که در کنار کامبوزیا پرتوی فیلمنامه محمد رسول الله (ص) را به نگارش درآورده است در پی درگذشت این کارگردان سینما یادداشتی را منتشر کرد.

مجیدی در یادداشت خود آورده که وقتی شنیدم کامبوزیا پرتوی همسفر مرگ شد خیلی افسوس خوردم، که اولا خیلی زود ما را ترک کرد، دوما در طول این چند سال به دلیل مریضی روزهای خوبی را سپری نکرد و از آن بدتر که در روزهای سختی به سر می‌بریم که حتی نمی‌توانیم او را باشکوه به خانه ابدیش همراهی کنیم.

مجیدی در ادامه یادداشت خود آورده است: پرتوی رفت ولی آثار ارزشمند او همیشه در سینمای ایران به یادگار خواهد ماند. امیدوارم کامبوزیای عزیز، برای سال‌هایی که به عشق پیامبر قلم زدی و مرا در ساخت فیلم محمد رسول‌الله (ص) یاری کردی، این خدمت به پیامبر مهربانی‌ها شفیع تو در آخرت باشد.

کامبوزیا پرتوی امروز سه شنبه چهارم آذر در سن ۶۵ سالگی بر اثر عفونت ریه و کرونا درگذشت.

کامبوزیا پرتوی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت

او کارگردانی فیلم‌هایی چون ماهی، گلنار، بازی بزرگان، کافه ترانزیت، پرده و کامیون را برعهده داشته است. تازه‌ترین ساخته او فیلم کامیون که هنوز به نمایش عمومی در نیامده است.

پرتویی تاکنون چند جایزه داخلی و بین‌المللی دریافت کرده بود./ایرنا

پیام های تسلیت برای درگذشت کامبوزیا پرتوی

کپی