اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبرداری به بهانه فروش محصولات کشاورزی

کلاهبرداری به بهانه فروش محصولات کشاورزی

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از دستگیری فردی به جرم کلاهبرداری بیش از 12 میلیارد ریال در قالب فروش محصولات کشاورزی خبر داد.

سرهنگ"یداله حسن پور"  اظهار داشت : در پی طرح شکایت مدیر مالی یک شرکت تعاونی روستایی و همچنین مدیر عامل یک اتحادیه کشاورزی مبنی بر کلاهبرداری از آن ها از سوی فردی که خود را نماینده یک شرکت تهیه محصولات دامی و زراعی مرتبط با نهادهای دولتی معرفی و با وعده فروش محصولات زراعی با قیمت نازل تر، از یکی از آن ها 890 میلیون ریال و از دیگری 12 میلیارد ریال دریافت اما خلف وعده کرده است، موضوع تحت پیگیری ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه ماموران پلیس آگاهی با ردگیری شماره حساب هایی که پول شاکیان به آن ها واریز شده بود و انجام  اقدامات پلیسی متوجه شدند صاحب این حساب ساکن شهرستان"مشهد" است که در ادامه ماموران با اخذ نیابت قضائی و با همکاری پلیس آگاهی این شهرستان موفق شدند وی را شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان بیان داشت: در روند تحقیقات پلیس مشخص شد این متهم به سبب انجام اینگونه کلاهبرداری ها سابقه زندان نیز دارد و با وعده کذب فروش محصولات کشاورزی به 2 شهروند کرمانی با پول های دریافتی از آن ها مقدار زیادی سکه طلا خریداری کرده که از مخفیگاه این فرد تعداد زیادی کارت بانکی، سیم کارت و98 قطعه سکه بهار آزادی کشف شد.  

سرهنگ حسن پور با اشاره به احتمال وقوع جرایم مشابه توسط این فرد و افزایش شمار شکات از عموم شهروندان به ویژه کارکنان و  نمایندگان حقیقی و حقوقی موسسات و نهادهای دولتی و خصوصی خواست ضمن کسب اطمینان کامل از هویت افراد و شرکت های طرف قرارداد حوزه کاری خود در صورت مواجهه قبلی با اینگونه موارد به پلیس آگاهی استان مراجعه و مورد خود را پیگیری کنند.#پلیس 

 

کپی