اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

آمادگی مرکل برای کمک به پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه در گفتگو با عباس

آمادگی مرکل برای کمک به پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه در گفتگو با عباس

صدر اعظم آلمان از اقدام فلسطین برای ازسرگیری هماهنگی‌ها با طرف اسرائیلی تقدیر کرده و آمادگی کشورش برای برگزاری نشست گروه مونیخ با دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را اعلام کرد.

به نقل از خبرگزاری "صفا" فلسطین، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در تماسی تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن تقدیر از اقدام فلسطین برای ازسرگیری هماهنگی‌ها با طرف اسرائیلی، بر آمادگی آلمان برای پیشبرد تلاش‌های برقراری صلح در خاورمیانه از طریق گروه مونیخ که شامل آلمان، فرانسه، مصر و اردن است، تاکید کرد.

همچنین مرکل در این تماس تلفنی با اشاره به آمادگی برلین برای برگزاری نشست این گروه همراه با دو طرف فلسطینی و اسرائیلی در سطح وزرای خارجه، تاکید کرد: این مساله به پیشبرد روند سازش در دوره فعلی کمک خواهد کرد.

صدر اعظم آلمان در ادامه تاکید کرد: آلمان به ارائه کمک‌های پزشکی خود به دولت فلسطین جهت مقابله با ویروس کرونا ادامه خواهد داد.

عباس نیز در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت اقدامات آلمان در چارچوب گروه مونیخ و آمادگی فلسطین برای شرکت در مذاکرات مطابق با قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما به دنبال برقراری تمامیت ارضی و وحدت مردم‌ خود، برگزاری انتخابات و تحقق آشتی هستیم و برای رسیدن به این هدف به تلاش‌های خود ادامه خواهیم داد.

او در پایان نیز از آلمان بابت حمایت‌های اقتصادی و کمک‌های پزشکی که به فلسطین کرده، تقدیر و تشکر کرد.  /ایسنا

کپی