اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

استعلام تست کرونای مسافران ناوگان جاده‌ای الزامی است

استعلام تست کرونای مسافران ناوگان جاده‌ای الزامی است

با هدف اعمال نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جابه جایی مسافران با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، شرایط و ضوابط استعلام وضعیت سلامت مسافران این ناوگان ابلاغ شد.

عبدالهاشم حسن نیا اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بخش حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌های سراسر کشور مکلف اند در خصوص وظیفه شاغلین حمل و نقل و مسئولیت‌های اجتماعی، اخلاقی، حرفه‌ای و قضائی متوجه آنان به شرکت‌های حمل و نقل، کارکنان آنها و رانندگان تحت پوشش و خدمه سفر، هماهنگی، اقدامات لازم و آموزش‌های مورد نیاز را انجام دهند.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در ترددهای جاده‌ای که عمدتاً در این ایام جابه جایی مسافران از طریق ناوگان عمومی جاده‌ای انجام می‌شود، از این رو مدیران استان‌ها می‌بایست بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه نظارت بر وظیفه شرکت‌های مسافربری در استعلام وضعیت سلامت مسافران به طور جدی نظارت و اقدام لازم به عمل آورند.

حسن نیا تصریح کرد: در صورت مثبت نبودن پاسخ استعلام وضعیت سلامت مسافر و تأیید ابتلای مسافر به بیماری کرونا، شرکت و راننده مکلف است از ارائه خدمات به متقاضی و حمل و نقل وی خودداری کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این بخشنامه ابلاغ کرد: شرکت‌ها و رانندگان مسافربری در صورت عدم رعایت مقررات ابلاغی، مشمول طرح موضوع در کمیسیون‌های تخلفات حمل و نقلی و لغو مجوز به مدت حداقل یک سال خواهند بود./مهر

---
کپی