اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل خبرداد

اردبیل میهمان بارش برف پاییزی در هفته جاری

اردبیل میهمان بارش برف پاییزی در هفته جاری

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: بارشی که هم اکنون در استان شاهد آن هستیم در ساعات آینده به اتمام می رسد و آخر هفته برفی را در استان شاهد خواهیم بود.

سیاوش محمدی اظهارکرد: بارش برفی که هم اکنون در اردبیل شاهد هستم  و در مناطق مرکزی و جنوبی در جریان است در دو ساعت آینده این سامانه بارشی از استان خارج خواهد شد.

به گفته مدیر کل هواشناسی استان اردبیل، بر اساس نقشه های هواشناسی طی امروز (دوشنبه ۳ آذر) تا ظهر چهارشنبه (۵ آذر) آسمان استان صاف تا نیمه ابری بوده و در غالب مناطق استان جوی پایدار حاکم می شود. هر چند طی این مدت در برخی مناطق (بویژه در نوار شرقی و مناطق جنوبی) در بعضی ساعات بارش خفیف نیز احتمال می رود.

وی همچنین ادامه داد: در طول شب ها نیز (به خصوص امشب) دمای هوا کاهش محسوس داشته و هوای سرد در استان حاکم می شود.

به گفته محمدی همچنین برای صبح فردا در برخی از مناطق مرکزی و جنوبی استان دمای منفی ۵ تا ۷ درجه سلسیوس نیز انتظار می رود.

وی یادآور شد: از ظهر روز چهارشنبه هفته جاری با نفوذ سامانه ناپایدار به استان سرعت وزش باد افزایش یافته و در مناطق مرکزی به صورت تند تا نسبتاً شدید خواهد وزید.

مدیرکل هواشناسی استان ادامه داد: در اواخر ساعات چهارشنبه بتدریج آسمان ابری شده و از روز پنجشنبه (۶ آذر) تا اواسط هفته آینده بارش باران و برف و هوای سرد استان را فرا می گیرد.

وی یادآور شد: بارش در روزهای جمعه (۷ آذر) و شنبه هفته آینده قابل توجه خواهد بود. لذا توجه به هشدار سطح زرد (شماره ۴۴) توصیه می گردد./ ایسنا

کپی