اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت بهداشت خبرداد

کرونا جان ۴۵۳ نفر دیگر را در ایران گرفت

کرونا جان ۴۵۳ نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۵ هزار و ۲۵۵ نفر رسید.

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۳ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۴۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۷۴۴ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۶۶ هزار و ۸۲۱ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۵ هزار و ۲۵۵ نفر رسید.

وی گفت: خوشبختانه تا کنون ۶۱۰ هزار و ۴۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

لاری افزود: ۵۸۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا کنون پنج میلیون و ۸۲۸ هزار و ۳۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری گفت: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

دورهمی‌ها عامل اصلی انتقال بیماری

لاری، درباره وضعیت بیماری در استان اردبیل، گفت: نمودار موارد ابتلا روزانه در این استان همچنان دارای روند افزایشی بوده و در حال حاضر به بالاترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسیده است.

وی افزود: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد و مشکین شهر در وضعیت قرمز یعنی خیلی پرخطر و شهرستان‌های اصلاندوست، خلخال، گرمی و نیر در وضعیت نانجی یعنی پرخطر و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد و با خطر متوسط قرار دارند.

لاری ادامه داد: در هفته قبل بروز هفتگی موارد مثبت بستری در این استان ۳۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و همچنین بروز هفتگی موارد مرگ و میر حدود ۶۰.۵ نفر در ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که میزان بروز در هر دو شاخص بالاتر از میانگین کشوری است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۳ درصد تخت‌های بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی اختصاص یافته و هم اکنون ۴۹۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۸۲ نفر از آنها در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: برگزاری مهمانی و دورهمی خانوادگی از مشکلات اصلی مدیریت اپیدمی بیماری در استان اردبیل است که البته این موضوع به عنوان مهم‌ترین عامل ابتلا به کووید۱۹ در سراسر کشور است. درخواست ما این است که از روش‌های مجازی برای دیدار با عزیزان خود بهره گیرید. امیدواریم با اجرای مطلوب محدودیت‌های سراسری با کمک نهادهای متولی و همراهی شما مردم عزیز شاهد کاهش موارد ابتلا و بستری باشیم.

/ایسنا 

بیشتربخوانید:

طرح جدید تامین اجتماعی برای برقراری «بیمه بیکاری»

حریرچی: تولید انبوه واکسن کرونا تا دو سال آینده ممکن نیست

علت شلوغی مترو در روزهای کرونایی

چاره‌ای جز کنار آمدن با محدودیت‌های شغلی و تردد وجود ندارد

جولان کرونا در دورهمی های خانوادگی
 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی