اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

قدیمی ترین موبایل قاپ تهران با 30 فقره سرقت در تله پلیس

قدیمی ترین موبایل قاپ تهران با 30 فقره سرقت در تله پلیس

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری موبایل قاپ 50 ساله و قدیمی ترین سارق موبایل و کیف در تهران، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین، سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" گفت: با توجه به وقوع چندین فقره موبایل‌قاپی در محدوده کلانتری 13 آبان، تیم عملیات این کلانتری نسبت به جمع‌آوری سرنخ و تصاویر دوربین های مداربسته برای شناسایی و دستگیری متهم اقدام کرد.
وی ادامه داد: در بررسی های بیشتر مشخص شد، این موبایل‌قاپی‌ها توسط یکی از قدیمی‌ترین سارقان کیف‌قاپ و موبایل‌قاپ تهران در حال انجام است.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به بازداشت این سارق و سپری کردن مدت زمان حبس، مأموران احتمال دادند که وی از زندان آزاد شده و مجدداً به سرقت روی آورده که پس از اخذ دستور از مقام قضائی، ضمن مراجعه به منزل این سارق، وی را بازداشت کردند.
موقوفه ای با اشاره به کشف حدود 27 تلفن‌همراه و تبلت مسروقه از منزل این متهم، گفت: متهم اقرار کرد که این اموال مسروقه را در چند روز اخیر در مناطقی همچون نیاوران، دربند تا 13 آبان سرقت کرده و به بیش از 30 فقره موبایل‌قاپی اعتراف کرد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به تشکیل پرونده جدید برای این متهم و تحویل وی به پلیس آگاهی، تصریح کرد: وی متولد سال 1349 است و از قدیمی‌ترین کیف‌قاپان و موبایل‌قاپان تهران محسوب می‌شود اکنون نیز به دلیل سن بالا، بیشتر در ترک موتورسیکلت نشسته و با اغفال افراد جوان و آموزش موبایل‌قاپی به آنها، اقدامات مجرمانه خود را انجام می‌دهد البته خود نیز در برخی موارد به تنهایی اقدام به سرقت می‌کند.

کپی