اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

افراد بدون علامت بیشترین انتقال‌دهندگان ویروس کرونا

افراد بدون علامت بیشترین انتقال‌دهندگان ویروس کرونا
آرزوکیهان

راهنمای تازه به روز شده مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها اعلام کرد که بیشترین انتقال‌دهندگان ویروس کرونا ناقلان بدون علامتند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، به گفته این مرکز به همین دلیل استفاده از ماسک از اهمیت بیشتری برخوردار است و هشدار داد که بسیاری از بیماری‌های عفونی مانند سارس و کرونا توسط افراد بدون نشانه گسترش می‌یابند.
مرکز کنترل و پیش گیری بیماری‌ها اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد از تمام عفونت‌ها از افرادی منتقل می‌شوند که نشانه‌‌ای نداشته و این بدان معنی است که این افراد از این موضوع نیز بی‌خبر هستند.
این آژانس تاکید کرد که عفونت در ابتدا از طریق افراد آلوده که قطرات عطسه، سرفه و تنفسشان را به محیط اطراف پراکنده می‌کنند منتقل می‌شود. در این میان آواز خواندن و با صدای بلند صحبت کردن نیز یکی دیگر از علل انتقال بیماری عنوان شده است و بر این اساس هنگامی که میزان شیوع ویروس اوج می‌گیرد تعداد عفونت‌ها نیز افزوده می‌شود. گسترش این رویداد اغلب در اتاق‌های در بسته و فضاهای بدون تهویه مطبوع صورت می‌گیرد. از این رو ماسک‌ها می‌توانند نقش اساسی ایفا کنند و ترشحات ناشی از بازدم و بیرون ریزی قطرات بزاق و ویروس را متوقف کنند زیرا این ذرات می‌توانند مستقیما وارد بدن دیگران شده و آنها را بیمار کنند.
توصیه دیگر این سازمان به افراد ناقلی بی‌علامتی است که به راحتی بیماری کرونا را در جامعه انتقال می‌دهند. آنها به خاطر نداشتن علامت موظفند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا عامل انتقال بیماری به اطرافیان خود نباشند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی