اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ریزش مو؛ پیامد استرس کرونایی

ریزش مو؛ پیامد استرس کرونایی

استرس ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا، پیامدهای زیادی از جمله ریزش موها را به همراه خواهد داشت.

ریزش موی ناشی از استرس معمولاً سه ماه پس از وقوع رویداد استرس‌زا رخ می‌دهد. متخصصان هنوز دلیل این مشکل را نمی‌دانند، اما به نظر می‌رسد که استرس باعث می‌شود چرخه رشد مو غیرفعال شده و در نهایت ریشه آن ضعیف شود یا از بین برود و فرد در معرض ریزش مو قرار گیرد.
زمانی که دچار این مشکل شدید بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید تا احتمال ابتلا به اختلالات تیروئید و کم خونی بررسی شود.

در صورتی که استرس باعث ریزش مو شده باشد، مصرف مکمل‌های رفع ریزش مو و گذشت زمان می‌تواند موثر واقع شود. علاوه بر این زمانی که میزان استرس فرد کاهش پیدا کند، ریزش مو به صورت خود به خود متوقف می‌شود و از آنجا که فولیکول‌های مو هنوز فعال و سالم است موهای از دست رفته دوباره رشد می‌کند.

با گسترش شیوع ویروس کرونا، افراد زیادی به مشکلات پوستی ناشی از شستن بیش از حد دست‌ها و استرس مبتلا شدند. بنابراین می‌توان گفت که استرس علاوه بر ریزش مو، می‌تواند باعث بروز آکنه، شوره و اگزما شود. افراد مسن که نسبت به بیماری کرونا آسیب‌پذیرتر بوده و نگران وضعیت سلامت خود هستند بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به مشکلات پوست و مو قرار می‌گیرند.

به منظور درمان اگزما می‌توان از دوش‌های کوتاه و ولرم ۱۰ دقیقه‌ای یا کمتر استفاده کرد. البته زیاده‌روی در این کار جایز نیست، زیرا اگر پوست فرد واقعاً خشک باشد حتی صابون ملایم نیز روغن‌های طبیعی روی پوست را از بین می‌برد./ ایمنا 

ریزش مو یکی از علائم ابتلا به کرونا است؟

کم‌شنوایی، ناراحتی معده و ریزش مو از علائم غیر معمول کرونا

بهبودیافتگان کرونا ریزش مو می‌گیرند/ اعلام ۹۸ علامت احتمالی

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 

 

کپی