اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

اعتراف 2 سارق به 65 فقره سرقت

اعتراف 2 سارق به 65 فقره سرقت

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: در پی گشت هدفمند ماموران پلیس بخش بسطام شهرستان شاهرود، دو سارق حرفه ای دستگیر و 65 فقره سرقت سیم، کابل و تجهیزات انتقال برق کشف شد.

سردار "عبدالله حسنی"  اظهار داشت: وقوع سرقت های سریالی کابل و تجهیزات انتقال برق در مناطق حاشیه شهرستان شاهرود به خصوص بخش بسطام خسارت گسترده به بیت المال، خاموشی های مکرر و در نتیجه نارضایتی مردم را به دنبال داشت.

وی تصریح کرد: در همین راستا و با هدف شناسایی عوامل این سرقت ها، موضوع در ابعاد مختلف در قرارگاه مبارزه با سرقت شهرستان شاهرود بررسی و بر مواردی همچون هوشیاری عوامل گشتی، ارتقاء اشراف اطلاعاتی واحدهای تجسس به ویژه کلانتری 14 رویان همچنین بررسی دقیق صحنه های سرقت و تمام سرنخ ها تاکید شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیس در همین خصوص ادامه داشت تا این که گشت هدفمند ماموران انتظامی بخش بسطام به ثمر نشست و متهمان حین ارتکاب سرقت شناسایی شدند.

به گفته سردار حسنی، دو سرنشین سواری پراید با مشاهده پلیس متواری می شوند که با واکنش به موقع و اقدام ضربتی پلیس پس از دقایقی فرار، خودروی آنان در یکی از خیابان های بسطام متوقف می شود.

وی گفت: دو سارق حرفه ای توسط ماموران انتظامی دستگیر و برای پیشرفت و تکمیل پرونده به پلیس آگاهی شهرستان شاهرود منتقل شدند.

سردار حسنی بیان کرد: در بازجویی های پلیسی سارقان به 65 فقره سرقت سیم، کابل و تجهیزات شبکه برق اعتراف کردند که کارشناسان امر، ارزش اموال مسروقه را بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی استان سمنان در پایان گفت: متهمان پس از معرفی به مرجع قضائی با صدور قرار مناسب، روانه زندان شدند./پلیس

کپی