اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کارشناسان آمریکایی ادعای تقلب انتخاباتی ترامپ را رد کردند

کارشناسان آمریکایی ادعای تقلب انتخاباتی ترامپ را رد کردند

۵۹ دانشمند ارشد علوم کامپیوتری و کارشناس امنیت انتخاباتی آمریکا ادعای دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر هک کردن سیستم های انتخاباتی و تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ را رد کردند.

 به نقل از نیویورک تایمز، این کارشناسان با انتشار نامه ای اعلام کردند که ادعای ترامپ، بی اساس و از نظر فنی بی‌ربط است.

کارشناسان در این نامه به طور مستقم به نام ترامپ اشاره ای نکردند اما نوشتند: هر کس که مدعی است در انتخابات تقلب شده است، ادعای عجیبی مطرح می کند، ادعایی که باید با مدرکی قانع کننده و قابل تائید حمایت شود.

این دانشمندان تاکید کردند که در نبود مدرک و سند، چنین ادعایی صرفا گمانه زنی است.

این نامه در ادامه حاکی است: باتوجه به دانش جمعی ما، هیچ مدرک معتبری در حمایت از تغییر نتیجه انتخابات در هر ایالت از طریق فنی ارائه نشده است.

پیش از این، شورای دولتی هماهنگ کننده زیرساخت های انتخاباتی نیز ادعای ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات را رد کرده بود.

این شورا روز پنجشنبه در بیانیه مشترکی اعلام کرد که انتخابات ۲۰۲۰، سالم ترین انتخابات در تاریخ آمریکا بود. به همین دلیل انتظار می رود که برخی از این مقام ها در هفته های آتی به دلیل رد ادعای رئیس جمهوری اخراج شوند.

براساس این گزارش، متخصصان امنیت دیجیتال و صحت انتخابات آمریکا طی سال ها خواستار بهبود امنیت سیستم های رای گیری و دیگر زیرساخت های فنی انتخاباتی برای افزایش شفافیت و رویه های رسیدگی پس از انتخابات بوده اند.

اما این درخواست ها در سطح فدرال رد شده است. میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا سه تمهید امنیت انتخاباتی را سال گذشته بی نتیجه گذاشت و اینگونه استدلال کرد که این تدابیر، غیرضروری و حزبی است.

حال ترامپ و جمهوریخواهان دیگر خواستار اتخاذ تدابیری مشابه شده اند که مک کانل مانع از اجرای آن شده بود.  / ایرنا

کپی