اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

36 شکارچی غیرمجاز در اشنویه به دام افتادند

36 شکارچی غیرمجاز در اشنویه به دام افتادند

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه گفت: ضمن برخورد با ۲۴ مورد تخلف صید و شکار در این شهرستان، ۳۶ نفر شکارچی غیرمجاز در مناطق مختلف این شهرستان دستگیر شدند.

کریم خضری روز دوشنبه  افزود: این شکارچیان غیرمجاز با هوشیاری ماموران یگان حفاظت این اداره در مناطق شکار ممنوع این شهرستان شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی اظهار داشت: این شهرستان دارای یک منطقه شکار ممنوع مرزی است که به زودی تابلوهای راهنمای مربوط به آن در اطراف این منطقه نصب و طی مصوبه شورای عالی محیط زیست با فاصله هفت کیلومتر از خط مرزی جزو مناطق شکار ممنوع مرزی محسوب خواهد شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه ادامه داد: از این متخلفان ۲۴ قبضه اسلحه، سه راس کل و بز، ۶ سر خرگوش، ۲۵ قطعه کبک، چهار قطعه کبوتر، سه قطعه باکلان، یک قلاده روباه، ۹ قطعه سهره طلایی همراه با تعداد زیادی ادوات شکار کشف و ضبط شده‌ است.

خضری افزود: طبق ماده ۶۷۹ و ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی شکار و قانون شکار و صید بدون مجوز و در فصل ممنوعه جرم محسوب می‌شود.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده‌گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن ۴۴۶۲۶۲۳۱ به این اداره اطلاع دهند.

اشنویه از شهرستان‌های مرزی آذربایجان‌غربی است که باتوجه به وضعیت اکولوژیکی و برخورداری از سیمای زیست محیطی مطلوب از زیستگاه‌ها به‌شمار می‌آید.ایرنا  

کپی