اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبردار 50 میلیاردی در تله پلیس تهران

کلاهبردار 50 میلیاردی در تله پلیس تهران

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که با جعل سند، خانه ای را به 4 خریدار فروخته بود، خبردادو گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از 50 میلیارد ریال برآورد کرده اند.در تهران

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" گفت: دوازدهم آبان ماه ماموران گشت کلانتری 147 گلبرگ از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 در جریان درگیری در بنگاه معاملات املاکی قرار گرفتند و برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی اعزام و مشخص شد که درگیری بین خریدار و فروشنده یک ملک است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ توضیح داد: با انتقال هر دو طرف معامله به کلانتری خریدار که بهرام نام داشت، مدعی بود فروشنده (خسرو) قصد داشته خانه ای را به ارزش 17 میلیارد و 600 میلیون ریال با مدرک جعلی به وی بفروشد. زمانی که متوجه جعلی بودن مدارک شده، تقاضای فسخ معامله را کرده که خسرو از پرداخت بیعانه امتناع ورزیده است که به دعوا و درگیری ختم شده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه پس از تحقیقات مقدماتی پرونده به دادسرای ناحیه 8 ارسال و سپس با دستور قضائی برای بررسی های تخصصی به پایگاه چهارم ارجاع شد، افزود: در گام اول از تحقیقات پلیسی مجددا شاکی مورد تحقیق قرار گرفت و اظهار کرد، نهم آبان ماه با معرفی بنگاه معاملات املاکی خانه ای را بازدید کردم و مورد پسند واقع شد. همان روز در بنگاه املاک مبلغ 60 میلیون ریال بیعانه به شماره کارت فروشنده واریز کردم و قرار شد که فردای آن روز با تنظیم مبابعه نامه به کارت فروشنده 10 میلیارد ریال پرداخت کنم. سپس سند ملک را دریافت کردم. پس از گذشت مدتی و بررسی سند، متوجه شدم سند جعلی است. به بهانه ای فروشنده را به مشاور املاک دعوت و تقاضای فسخ معامله و عودت پول واریزی را کردم که فروشنده امتناع کرد.
وی با بیان اینکه متهم در بازجوئی های پلیس به جرم ارتکابی اعتراف کرد، گفت: همچنین متهم معترف شد با تنظیم و تهیه سند جعلی علاوه بر شاکی تا کنون این ملک را 4 مرتبه در بنگاه های مختلف فروخته است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه شناسایی سایر مال باختگان در دستور کار قرار دارد، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از 50 ملیارد ریال برآورد کرده اند.
سرهنگ مجیدی گفت: متهم با دستور مقام قضائی با صدور قرار تامین مناسب برای تحمل کیفر روانه زندان شد.

کپی