اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش مرگ و میر قلبی ناشی از کرونا

افزایش مرگ و میر قلبی ناشی از کرونا
آرزوکیهان

اعداد و ارقام بیمارستان‌های بریتانیا نشان می‌دهد که از زمان همه گیری بیماری کرونا میزان و مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی حدود ۵ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، پزشکان از زمان شیوع بیماری بارها هشدار داده بودند که بسیاری از بیماران قلبی بر اثر ترس از بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دهند.
این در حالی است که تاخیر در عمل‌های جراحی قلب و مراقبت‌های پس از عمل نیز در افزایش این روند دخیل است.
بنیاد قلب بریتانیا اعلام کرد که از زمان آغاز همه گیری کرونا مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی و مشکلات گردش خون به شدت افزایش یافته است. این سازمان اعلام کرد که تنها در افراد زیر ۶۵ سال بیش از ۸۰۰ مورد مرگ تاکنون ثبت شده است.
دکتر «سونیا با نارایان» یکی از پزشکان بنیاد قلب در این باره گفت: مرگ بیماران قلبی با شروع کووید -۱۹ به شدت افزایش یافته است. مهم نیست چند سال دارید بلکه شرایط بدنتان در مقابل بیماری حائز اهمیت است. ما می‌دانیم که بیماران قلبی بیش از گذشته جان خود را از دست می‌دهند. از این رو از مردم درخواست می‌کنیم در صورت احساس ناخوشایند ترس را کنار گذاشته و با مراکز سلامتی و بهداشت تماس بگیرند تا مانع بدتر شدن اوضاع شوند. به طور مثال اگر هنگام کار احساس درد در قفسه سینه خود دارید و این درد طول می‌کشد یا اینکه دچار تنگی نفس شده و نفس نفس می‌زنید بسیار مهم است که فورا مشاوره پزشکی دریافت کنید. بسیاری از بیماران قلبی از ترس ابتلا به کرونا به مرکز بهداشتی مراجعه نمی‌کنند و بر اثر سکته قلبی جان خود را از دست می‌دهند.
این موضوع بسیار مهم است که در صورت داشتن بیماری قلبی در زمان مناسب تست و آزمایش‌های لازم از شما گرفته شود تا بتوان در پاندمی کرونا مانع از مرگ و میر بیشتر بیماران قلبی عروقی شد.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی