اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

چه کسانی بیشتر قوانین قرنطینه را نقض می‌کنند؟

چه کسانی بیشتر قوانین قرنطینه را نقض می‌کنند؟
آرزوکیهان

بنا بر آخرین مطالعه انجام شده محققان بریتانیایی افرادی که احتمال می‌دهند به ویروس کرونا مبتلا شده‌‌اند ۳ برابر بیشتر احتمال نقض قوانین قرنطینه را دارند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، گزارش‌های موجود نشان می‌دهد که یک چهارم افرادی که در اولین تعطیلی ملی انگلیس به کرونا مبتلا شده‌‌اند در پی ملاقات با دوستان و خانواده خود ویروس را دریافت کرده اند.
محققان دانشگاه کینگ کالج لندن اعلام کردند بسیاری از مردم سرماخوردگی را با آنفلوآنزا و ویروس کرونا اشتباه می‌گیرند. اطلاعات بدست آمده نیز نشان می‌دهد افرادی که خود احتمال می‌دهند به ویروس کرونا مبتلا شده و علائم کمی نیز دارند کمتر مقررات بهداشتی را رعایت کرده و باعث ابتلا بیماری به دیگران خواهند شد اما در عوض افرادی که فکر نمی‌کنند کرونا داشته باشند بیشتر قوانین را رعایت کرده و از ابتلا به بیماری می‌ترسند.
افرادی که احتمال ابتلا به کرونا را می‌دهند چون علائم شدیدی ندارند خیالشان راحت‌تر است از سوی دیگر بدنشان به طور خود آگاه مقابل کرونا آنتی بادی ترشح می‌کند که مقاوم‌تر هستند به همین دلیل هیچ تمایلی به رعایت مقررات بهداشتی ندارند و با رفت و آمد و نشست و برخاست افراد زیادی را مبتلا می‌کنند.
نمودار عملکرد رفتاری این دو گروه در مقابل قوانین بهداشتی کرونا با یکدیگر متفاوت بوده و این افراد رفتاری بسیاری خطرناک‌تر در زمان قرنطینه از خود نشان می‌دهند.
آنتی بادی‌ها ایمنی بدن را مقابل ویروس کرونا تامین می‌کنند و در صورت ابتلای یک فرد برای بار دوم به ویروس کرونا آنتی بادی‌ها می‌توانند بهتر عمل کرده و با بیماری مقابله کنند.
مطالعات نشان داده که در بیماری ویروسی همچون آبله مرغان آنتی بادی بدن برای همیشه بدنمان را مقابل بیماری مصون نگه می‌دارد اما این نگرانی در مورد ویروس کرونا وجود دارد که آنتی بادی بدن شاید نتواند برای همیشه ما را مقابل کرونا مصون کند.
بنا بر نظرخواهی از افرادی که احتمال ابتلا را داشته و یا آنکه خود بیماری را پشت سر گذاشته‌‌اند هر یک به دلایلی خانه را هنگام قرنطینه ترک کرده‌‌اند. در این همه پرسی از این افراد پرسیده شده تا چه حد فکر می‌کنند که مجددا در خطر هستند و تا چه حد می‌توانند برای دیگران خطر آفرین باشند؟ اما تقریبا تمامی آنها عنوان کردند که با زیر پا گذاشتن مقررات قرنطینه به دیدن دوستان و اعضای خانواده خود رفته اند.
دکتر «جیمز روبین» از تیم تحقیقاتی در این باره گفت: بسیاری از این افراد ابتدای سال به سرماخوردگی و آنفلوآنزا مبتلا شده و تصور می‌کنند با طی دوره بیماری کرونا داشته و از این بیماری جان سالم بدر برده‌‌اند به همین دلیل هیچ همکاری برای رعایت اصول بهداشتی و شرایط قرنطینه انجام نمی‌دهند.
دکتر «لوئیز اسمیت» از تیم پزشکی تحقیقات در این باره گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است. این افراد می‌توانند هنگام خرید، ملاقات با دوستان و خانواده‌هایشان زندگی دیگران را به خطر بیاندازند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی