اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد:

پذیرش ۵۰ درصدی پلاژها و پارک‌های آبی کیش

پذیرش ۵۰ درصدی پلاژها و پارک‌های آبی کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش با یادآوری ایجاد تعادل میان تاب آوری اقتصادی و سلامت اقشار مختلف جامعه بر ضروت پذیرش ۵۰ درصدی پلاژها و پارک های آبی جزیره کیش تاکید کرد.

محمدرضا رضانیا امروز در بیست و نهمین جلسه شورای سلامت کیش  گفت: تا اطلاع ثانوی  مصوبه  پذیرش ۵۰ درصدی پلاژها و پارک‌های آبی کیش به قوت خود باقی است و نظارت با جدیت تمام از سوی جامعه هتل داران در حوزه فعالیت کلوپ های تفریحات دریایی و غواصی ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد:‌ حراست فیزیکی سازمان منطقه آزاد کیش، نیروی انتظامی ویژه کیش و جمعیت هلال احمر با نظارت دقیق بر اجرای ضوابط بهداشتی ابلاغ شده از سوی شورای سلامت کیش در اماکن تفریحی "پارک های ساحلی، اسکله تفریحی و کشتی یونانی"، موجب کنترل گسترش شیوع ویروس کرونا میان مردم جزیره کیش خواهد شد.

رضانیا افزود: لازمه تحقق این امر مهم، مشارکت تمام دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه و همکاری ساکنان کیش است تا نسبت به تقویت تاب آوری اقتصادی و سلامت عموم مردم جامعه، گام های موثری  برای ریشه‌کن شدن این ویروس در سطح جامعه برداشته شود.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در حاشیه این جلسه همچنین به نظارت های دقیق بر اجرای ضوابط بهداشتی در سواحل کیش اشاره داشت و گفت: در ارزیابی های انجام شده در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در نقاط مختلف این منطقه؛ نتایج نشان دهنده بیانگر این موضوع است که مردم در سواحل ۲۰درصد و داخل شهر تا ۹۵ درصد نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند.

محمدرضا رضانیا، یکی از دغدغه های اصلی شورای سلامت کیش را تعادل میان حفظ سلامت و معیشت مردم عنوان کرد و افزود: در صورتی که صنوف مختلف و مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجهی کنند، اعمال محدودیت و با افراد متخلف برخورد قانونی می شود.

دبیر شورای سلامت کیش نیز با تاکید بر اهمیت اقناع سازی در روند نظارت با ارائه اطلاعات مثبت که می تواند تاثیر مهمی بر تحرک پذیری حفظ سرمایه های انسانی به دنبال داشته باشد، خاطرنشان کرد: با همکاری تمام دستگاه های مستقر در این منطقه می توانیم نسبت به حفظ و ارتقای فعالیت های اقتصادی و گردشگری و همچنین تقویت تاب آوری کادر درمان جزیره کیش اقدام کنیم.

سعید پورعلی با اشاره به رویکرد محل محور با استفاده از ظرفیت مساجد و بسیجیان برای مقابله با گسترش بیماری کرونا و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: تقویت آموزش های همگانی جهت آگاهی بخشی از خطرات ناشی از شیوع ویروس کووید۱۹ در سطح جزیره کیش، سفارش محتوا برای شبکه های اجتماعی و شنیدن یک صدای واحد از سوی شورای سلامت کیش موجب کنترل این بیماری و حفظ آرامش و امنیت اجتماعی خواهد شد./ ایرنا

کپی