اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رادیو برای ناشنوایان هم شنیدنی می‌شود!

رادیو برای ناشنوایان هم شنیدنی می‌شود!

شبکه رادیویی تهران تدابیری اتخاذ کرده تا ناشنوایان هم بتوانند از برنامه های این شبکه به ویژه موضوعات مهم پزشکی بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران، اعظم ابراهیمی یکی از تهیه کننده های برنامه «تهران کلینیک» ضمن اعلام این خبر گفت: شبکه رادیویی تهران در برنامه «تهران کلینیک» که در زمینه های پزشکی، بهداشت و سلامت، روانپزشکی و ... روی آنتن می رود، شرایطی فراهم آورده تا ناشنوایان هم بتوانند از برنامه های رادیو به ویژه در شرایط کنونی که اطلاع رسانی درباره ویروس کرونا و توصیه ها جهت رعایت پروتکل های بهداشتی از اهمیت خاصی برخوردار است، بهره مند شوند.

وی یادآور شد: این ویژه برنامه که امروز ـ ۱۸ آبان ماه  ـ با حضور مترجم ناشنوایان خانم رحمانی تقدیم حضور ناشنوایان و کم شنوایان خواهد شد با موضوع چربی خون و رابطه آن با بیماری های قلبی و عروقی است، دکتر لایق متخصص قلب و عروق از ساعت ۱۰ با برنامه تهران کلینیک ما را همراهی می کنند.

شبکه رادیویی تهران به مناسبت روز جهانی ناشنوایان، امکان استفاده ناشنوایان از رادیو را فراهم آورده بود، به دلیل استقبال بر آن شده تا در برخی از برنامه های ویژه از مترجم ناشنوایان استفاده شود. این گروه تنها قشری هستند که نمی توانند استفاده کافی و وافر را از برنامه ها داشته باشند با توجه به این که بسیاری از مسائل و نکات بهداشتی که در خصوص ویروس کرونا گفته می شود را نمی توانند بشنوند.

برنامه «تهران کلینیک» شبکه رادیویی تهران سال هاست که هر روز در زمینه های پزشکی، بهداشت و سلامت، روانپزشکی و ... روی آنتن می رود و با توجه به این که ماه هاست، دغدغه همه افراد ویروس کرونا و مباحث مرتبط با این بیماری است، برنامه تهران کلینیک هر روز به صورت مستقیم در ارتباط با مسئولان پیگیر مطالبات مردمی، اخبار روز حوزه سلامت و تازه های پزشکی درباره ویروس کروناست و ضمن اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای این بیماری به تجزیه و تحلیل آنها می پردازد و آخرین و به روزترین اطلاعات و اخبار را به سمع مخاطبان می رساند.

روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف ۱۳۳۲ کیلوهرتز شنونده برنامه های رادیو تهران باشید.

کپی