اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

چرا سفر علت اصلی انتقال ویروس کروناست؟

چرا سفر علت اصلی انتقال ویروس کروناست؟
آرزوکیهان

مطالعات نشان داده که گرما مانع از انتقال کرونا نمی‌شود و یکی از علل اصلی همه گیری کرونا مسافرت است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، اکنون محققان با بررسی نحوه انتشار ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا اعلام کردند که تغییرات آب و هوایی گرم یا سرد نمی‌تواند در انتقال کرونا موثرباشد بلکه علت اصلی انتقال، مسافرت و گذراندن وقت خارج از خانه به ترتیب ۳۴ و۲۶ درصد میزان ابتلا را افزایش می‌دهند.

محققان دانشگاه تگزاس آمریکا اعلام کردند که این مطالعه نشان می‌دهد که هوای گرم یا سرد هیچ تاثیری بر انتقال ویروس نداشته و نحوه انتقال کرونا کاملا به رفتار ما باز می‌گردد.

هنگامی که بیماری همه گیر کرونا برای اولین بار آغاز شد امیدهایی وجود داشت که دمای گرم هوا بتواند ویروس کرونا را مهار کند همانطور که بر دیگر ویروس‌های تنفسی مانند آنفلوآنزا اتفاق می‌افتد اما با گذر زمان روشن شد که کرونا نسبت به آنفلوآنزا متفاوت‌تر است.

دکتر «دیو نیوگی» استاد دانشکده علوم در این باره گفت: اثر هوا در انتقال به کرونا کم است و سایر ویژگی‌ها مانند تحرک تاثیر بیشتری نسبت به آب و هوا دارد. از نظر اهمیت تغییر دما یکی از آخرین پارامترهای مطرح است.

آنچه که اهمیت دارد در بررسی‌های انجام شده عادت‌های سفر آمریکایی هاست که از داده‌های تلفن همراهشان بدست آمده است. ما متوجه شدیم که رفتار انسانی در انتقال ویروس دخیل است خروج از منزل و رفتن به مسافرت و رعایت نکردن پروتکل‌ها از عوامل اصلی انتتقال به شمار می‌روند.

مهمانی، مسافرت و گردش بروید و کرونا بگیرید

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی