اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

کرونا برای زنان باردار خطرناک‌تر است

کرونا برای زنان باردار خطرناک‌تر است
آرزوکیهان

گزارش محققان آمریکایی روشن کرده است که ویروس کرونا می‌تواند ۲۵ درصد احتمال زایمان زودرس را افزایش داده و میزان عفونت ناشی از کرونا را در زنان باردار ۳ برابر افزایش دهد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، در تحقیقات انجام شده بر ۲۳۵۰۰ زن باردار که آزمایش ویروس کرونایشان مثبت بوده نشان می‌دهد که احتمال مرگ در زنان باردار ۱.۵ برابر در هر هزار نفر است.

گزارش‌های منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های عفونی امریکا حاکی است که وضعیت کرونا در زنان باردار خطرناک‌تر از مردم عادی است.
در این گزارش هشدار داده شده که زنان باردار ۳ برابر بیشتر از دیگر مردم در «آی سی یو» بستری شده و به دستگاه اکسیژن نیاز دارند.
زنان باردار تحت آزمایش رنج سنی بین ۱۵ تا ۴۴ سال داشته که اغلب با بروز علائم خفیفی چون سرفه و تب به بیمارستان مراجعه کرده و تستشان مثبت بوده است.

در این میان بار دیگر اختلاف نژادی و قومی در این گزارش نیز مطرح شده است. به عبارتی زنان آسیایی و بومی هاوایی جزیره اقیانوس آرام که باردار بوده‌‌اند وضعیتی به نسبت خطرناک‌تر از سفیدپوستان باردار داشته اند. در این گروه میزان خطر ۲.۴ برابر بیشتر بوده و احتمال مرگ نیز افزایش داشته است.
از این رو توصیه شده که زنان باردار مبتلا به کووید- ۱۹ باید تحت ویزیت‌های مراقبت دوران بارداری قرار گرفته و به توصیه‌های پزشکی عمل کنند، گرفتن مشاوره برای پیشگیری از بیماری نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

نگرانی دیگر پزشکان از تولد نوزادان زودرس یا نارس در زنان باردار کرونایی است. این نوزادان اغلب با مشکلات تنفسی و تغذیه‌‌ای روبرو بوده و بیشتر مستعد ابتلا به عفونت هستند. در برخی از نوزادان نیز ناتوانی جسمی، ناتوانی در رشد، فلج مغزی و مشکلات بینایی مشاهده شده است.

زنانی که استرس بارداری زیادی دارند دختر به دنیا می‌آورند

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 
کپی