اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

ادامه تبلیغات ترامپ برای پیروزی در انتخابات

ادامه تبلیغات ترامپ برای پیروزی در انتخابات

رئیس‌جمهور آمریکا با نادیده گرفتن نتایج نظرسنجی‌ها، تبلیغات دیوانه‌وار خود را علیه نامزد دموکرات‌ها در سراسر این کشور ادامه می‌دهد.

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، دو روز مانده به انتخابات آمریکا در مسیری باریک قرار گرفته است. ممکن است او از سوی ایالات‌هایی که نقش محوری در پیروزی‌اش دارند برای چهار سال دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود و شاید هم اولین رئیس جمهوری باشد که از زمان جورج بوش در ۱۹۹۲ تاکنون در دور دوم انتخابات شکست می‌خورد.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، کسی که دلیل نامزد شدن خود را بی‌توجهی ترامپ به کرونا اعلام کرده، قرار است امروز در پنسیلوانیا جایی که بیشترین نقش در تعیین پیروز انتخابات را دارد، به تبلیغ بپردازد.

رویترز اعلام کرد امروز و فردا ترامپ ۱۰ تجمع انتخاباتی برگزار می‌کند؛ روزی ۵ تجمع که شلوغ‌ترین تجمعات در طول مبارزات انتخاباتی است. او با برگزاری این تجمعات در پی ایجاد انگیزه برای طرفدارانش به منظور شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ است.

ترامپ همچنین تجمعاتی را در میشیگان، آیووا، کارولینای شمالی، جورجیا و فلوریدا دارد و روز دوشنبه هم در پنسیلوانیا و ویسکانسین و دو تجمع در میشیگان خواهد داشت. او قصد دارد در دو روز باقی مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  تجمعاتی شبانه در «گراند راپیدز» میشیگان برگزار کند، همان جایی که دور قبل در پیروزی او نقش محوری داشت و او ناباورانه آرای سه ایالت مهم میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین را که سال‌ها در اختیار دموکرات‌ها بودند، با برگزاری تجمعات در شب قبل از انتخابات از آن خود کرد.

رویترز در ادامه نوشت بالا رفتن تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا با آمار ۹ میلیون نفر مبتلا و چیزی نزدیک به ۲۳۰ هزار کشته سبب شده تا نظرات نسبت به ترامپ تغییر کند.

ترامپ معتقد است اگر بایدن رئیس جمهور شود، بار دیگر آمریکا را  قرنطینه می‌کند که کشور توان پرداخت هزینه‌های آن را ندارد.

بسیاری از جمهوری‌خواهان درباره شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات بد‌بین هستند؛ هرچند که معتقدند او بیشترین آرا انتخاباتی را در ایالت‌های مختلف دارد. ترامپ و تیمش هم اعتقاد دارند که نظرسنجی‌ها سبب شده است تا حمایت‌ها از او کم شود. / باشگاه خبرنگاران

کپی