اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

مولوی عبدالحمید: اختلاف کشورهای اسلامی در شرایط کنونی خیانت بزرگ است

مولوی عبدالحمید: اختلاف کشورهای اسلامی در شرایط کنونی خیانت بزرگ است

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: اختلاف میان مسلمانان و کشورهای اسلامی در شرایط کنونی خیانت بزرگی است زیرا اتحاد کشورهای اسلامی سبب عزت امت اسلام، عزت پیامبر اکرم(ص) و شوکت دین اسلام می‌شود.

به گزارش ارسالی دفتر امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان ، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت زاهدان بر لزوم اتحاد امت اسلامی تاکید کرد و اظهارداشت: پیامبر اکرم(ص) رحمة‌للعالمین است که سبب وحدت جهانیان با یکدیگر شدند اهانت به حضرت محمد(ص)اهانت به همه‌ی مسلمانان بوده بنابراین  مسلمانان باید با یکدیگر متحد شوند.

وی ادامه داد: کشورهای اسلامی نیز باید از اختلافات عبور کنند و  با اتکا به گفتمان با هم منسجم شوند اگر کشورهای اسلامی با هم متحد و یکپارچه می‌بودند امروز ما شاهد ظلم به مسلمانان نبودیم و در فرانسه به پیامبر اکرم(ص) اهانت نمی‌شد.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: اگر مسلمانان و کشورهای اسلامی با هم متحد می‌بودند قدرت بزرگی محسوب می‌شدند سران کشورهای اسلامی باید از خودشان رشد و درایت بیشتری نشان دهند و در مقابل اهانت‌هایی که می‌شود با هم متحد شوند.

کسی که عقل و منطق داشته باشد به مقدسات ادیان و ملت‌ها اهانت نمی‌کند

وی با انتقاد از اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) در فرانسه، اهانت به مقدسات ادیان و ملت‌ها را بر خلاف عقل و منطق عنوان کرد و بر لزوم مقابله مجامع بین‌المللی با این اهانت‌ها تاکید کرد.
مولوی اسماعیل زهی بیان کرد: فرانسه مردم خوبی دارد اما رئیس‌جمهوری و مدیران ناکارآمد و ضعیف آن، این کشور را به سمت ناامنی سوق داده است.

وی اظهارداشت: کسی که عقل و منطق داشته باشد هرگز به مقدسات ادیان توهین نمی‌کند؛ آن‌هم به مقدسات نزدیک به ۲ میلیارد مسلمانی که دومین جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند و محبت با پیامبر اکرم (ص)در ریشه قلب‌های‌شان موج می‌زند.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: توهین به پیامبر اکرم (ص) مانند توهین به حضرت عیسی(ع)و حضرت موسی(ع) و سایر پیامبران الهی است و  فقط یک فرد دیوانه و مجنون مرتکب چنین عملی می‌شود.
وی از توهین به مقدسات به بهانه آزادی بیان انتقاد کرد و افزود: مقامات فرانسوی ادعا می‌کنند که نمی‌توانند جلوی آزادی بیان را بگیرند، درحالی‌که در هیچ فرهنگ و قانونی در دنیا از اهانت و توهین به‌عنوان آزادی بیان یاد نمی‌شود که شما نتوانید جلوی آن را بگیرید.
مولوی اسماعیل زهی بر لزوم تصویب قانون جهانی جرم‌انگاری اهانت به مقدسات ادیان تاکید کرد و اظهارداشت: پارلمان اروپا و سایر نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و مجامع جهانی باید ضمن محکوم کردن اهانت به پیامبر اکرم (ص) قانونی را تصویب کنند که اهانت به مقدسات ادیان و ملت‌ها جرم تلقی شده و جلوی اهانت‌ها گرفته شود.
وی ادامه داد: همان‌طور که آزادی ادیان و مذاهب به‌عنوان یک میثاق بین‌المللی تلقی می‌شود باید قانونی مبنی بر ممنوعیت اهانت به تمام ادیان و ملت‌ها نیز تصویب شود و به‌عنوان یک میثاق بین‌المللی قرار گیرد./ایرنا

کپی